Ka vetem dy tragjedi ne jete: njera eshte te mos kemi ate qe deshirojme; tjetra eshte te arrijme ta kemi.

…Jam e apasjonuar pas Oscar Wild, çuditerisht çdo citim i tija ka nje sens per mua.

Atehere? Po shume dakort eshte nje tragjedi kur gjerat qe deshirojme te kemi me shume ne kete bote, nuk arrijme kurre ti kemi ashtu siç duam ne ti kemi…
Nga ana tjeter nese arrijme ti kemi…ose nuk i ruajme ne menyre te çmuar dhe i humbasim, ose nuk arrijme ti “shijojme” ashtu siç duhet, sepse pikerisht arritem ti kishim qe ja uli dhe “vleren” ne syte tane.

Publicités

~ par ervivi sur juin 24, 2007.

8 Réponses to “Ka vetem dy tragjedi ne jete: njera eshte te mos kemi ate qe deshirojme; tjetra eshte te arrijme ta kemi.”

 1. ose mbase donte te thoshte qe te kemi nje jete te jetueshme duhet gjithmone te kemi endrra te parealizueshme qe shpresojme t’i realizojme nje dite – per nje çik po ndjehem filozofe !?

 2. Nuk e di sa ke lexuar nga Uajldi; ndoshta duhet t’i shkosh pak me thelle. Megjithate, interesante qe te pelqen, edhe pse nuk e marr vesh tamam tamam pse. 😀 He tani, mos i var turickat :D, everything in time.

 3. hhahha…ej, me pelqen te vras mendjen…çeshtjet e komplikuara kan qene gjithmon pjata ime e preferuar…
  JE PENSE DONC JE SUIS
  dhe ja ekziztenca kerkon mendime.

 4. Ncncncncncnc, po pusho mi se osht tu bo Sartri gjumin e drekes 😀

 5. Të gjitha gjërat që na pëlqejnë,
  o të shëndoshin, o… janë imorale.
  (sa për të qënë në temë, nga Wilde)

 6. Out topic: meqë jam edhe unë fillestar në WordPress, si i ke vënë titujt në Shqip??(e kam fjalën për titujt tek kolona e djathtë)

 7. 🙂 shko ke menuja, prezantim pastaj widgets dhe aty ku eshte menuja laterale jane te gjitha titujt (kalendar, shkrimet e fundit, komentet e fundit etc etc etc) do shofesh qe mund te klikosh anash emrit, kur te hapet nje si dritare e vogel do shofesh se mund te shkruash…keshtu qe aty shkruaji shqip dhe ja. 🙂

 8. Faleminderit, por tani s’kam kohë… do ta provoj ndonjë ditë tjetër.
  Edrus.

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :