Reklame alla shqiptarçe…

….Me takt prej elefanti do te shtoja…..
Duke pare ca reklama shqiptare ke Digitalbi, u ben disa kohe qe me bie ne vesh nje fjali beterr e nje reklame…
Zakonisht reklamuesit mundohen te gjejne fjale ose fjali kyçe qe te ngelin ne mendjen e publikut, dhe ajo qe ka ngelur ne mendjen time me eshte bere fiksim  » gjithkush mund te ket nje bebe »
Eshte fjalia e fundit e reklames se Klinikes estetike ne Tirane, qe reklamon lidhjen me kliniken Axhibadem ne turqi, dhe nder shume sherbimet e tjera (aq shume sa qe me duket si supermarket….djath, mish, makarona, salçiçe…etc etc ) eshte edhe fekondimi artificjal…por sinqerisht menyra se si e reklamojne kete sherbim me duket shume shume vulgare:
– Per te gjith ata çifte qe duan nje bebe,
– Tani gjithkush mund te ket nje bebe.

Te thuash ti aty behet fjal per nje loder…sepse tani gjithkush mund ta ket kete loder….

Meshirrrrrrrrrrrrr….ndaloni masakren…..ska ndonje qe di te bej reklama te hajrit pa kaluar ne denigrim principesh????

Ahhh…mqse ra fjala, po afron Viti i Ri  😀  edhe dua te blej kete te tretin ketu qe po ha thonjte….

Publicités

~ par ervivi sur juin 24, 2007.

Une Réponse to “Reklame alla shqiptarçe…”

 1. tung tung qapo ban si je aje mir si po kalonku je mor
  ps enuk po hien ne net
  a a tung
  klm
  pershendetje
  nga Erblina Dajaku

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s