Femijet, keta engjej te bekuar…

     …ose keta mistreca te djallezuar.
Nuk e di nese jeni prinder, por une jo…akoma jo…ndoshta nje dite…po mu mbush mendja…dmth se di…aman te keqen çfare teme edhe kjo.
Nejse, me ra rasti te shihja femijen me te çthurur dhe te degjeneruar qe me kan zene syte deri me sot….

U ngrit, ju afrova, dhe si njehere e nje kohe ja dhashe veshet ne dore, i dhashe nje shpulle prapanices dhe me pas e lash me nje kembe ke cepi.
Kjo ishe ajo qe do kisha dashur ti beja, nese do te kishte qene femija im…por ja qe s’ishte, dhe shpetoi mistreci.

Pasi lepiu te gjitha pirunat qe ishin ne te gjitha tavolinat e restorantit, filloi te terhiqte mbulesat e tavolinave, çdo 5min i fuste nje te klithur histerike nga ato te femrave te keqia, dhe si qershia mbi torte, shkonte si pilaf ne te gjitha tavolinat per te bere muhabet.
Dhe nderkohe prinderit e vyer, rrinin e shikonin, dhe ndonjehere tek tuk thoshin ndonje fjale te stilit : Mos…hajde ketu…nuk duhet etc etc etc….

Femijet jane vertete pasqyra e prinderve?

Kur shikoj femij te tille, i bej pyetjen vetes, nese prinderit e kuptojne apo jo qe faji eshte i tyre? Nese e moren parasysh qe femijet duhen edukuar kur vijne ne jete….
Dhe se fundemi, te marrin mesime « per te qene prinder te mire » nuk do te ishte ide e keqe….

Publicités

~ par ervivi sur juin 25, 2007.

5 Réponses to “Femijet, keta engjej te bekuar…”

  1. tek ne femijeve te tille u thone LLASKUC

  2. une i quaj « kriminela te ardhshem » 😀

  3. mire se na erdhe..

  4. bobobobo…..c’malukat femije!! nje pjese e prinderve kane harruar pergjegjesine qe ata kane ndaj femijeve te tyre, kane harruar qe disiplina dhe edukimi jane pjese vitale per femije te shendoshe ne nje shoqeri si kjo e sotmja.

  5. Nga pervoja mund te te them vetem qe femijet jane femije profesionel dhe prinderit amatore.
    Nderkohe meqe je ne Fr duhet ta njohesh emisioni super Nany ?

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :