Krimi i përsosur?!!

Kush nuk e ka menduar ndonjehere, te ngrej doren i pari. Por çeshtja ngelet e njejta, a ekziston vertete krimi perfekt? Dhe cilat jane pikat per tu zbatuar ne arritjen e krimit perfekt?
Do me thoni, çne kjo pyetje, dhe pse tani…? Nje psikopat qe rrespektohet, nuk duhet te kete asnjehere nje arsyje te vlefteshme apo nje moment te pershtatshem per te kryer nje krim…idem edhe per mua 😀

Proçedura eshte kjo:
Zgjedhja e viktimes, mundesisht te jete dikush i panjohur, ne menyre qe lidhja me ju te jete e pamundur, ne raste se do te ishte dikush qe ju njihni ka mundesi qe per nje arsyje apo nje tjeter te behet ndonje lidhje keshtu si per rastesi, sa per tju prishur pune, ndaj nje viktime e panjohur e rastit eshte e keshillushme dhe gjithashtu, ju lutem shume …pak dinjitet, te zgjidhni dike me te « dobet » se ju do te ishte turp, keshtu qe per ti provuar vetes dhe te tjereve, do te ishte mire qe viktima te ishte ne te njejtin nivel ose me larte se ju.

Kur? krimet e zakoneshme behen naten zakonisht, per te evituar rreziqet qe tju shohin, por viktimat zakonisht naten jane shume me te kujdeseshme ndaj çdo gjeje ndaj edhe nje krim ne mes te dites, ne nje moment qe askush nuk e pret…nuk do te kishte vetem efektin e surprizes ke viktima por gjithashtu do te tregonte nje fare « trimerie » tuajen. Atehere??? Per cilin opcjon jeni, sigurin e nates apo trimerin e dites?

Vendi. Publik apo privat? Ne rastin e zgjedhjes se nje vendi publik, rreziku eshte shume me i madhe, deshmitaret mund te jene te shumte, atehere preferohet siguria e nates per ti dhene vetes sa me shume shance per nje krim perfekt. Ne rastin e zgjedhjes se nje vendi privat, ok ka munges publiku (….si rrjedhoj mungese lavdie, nje psikopat i rrespektuar fundi fundit ate kerkon, te terheqi vemendjen, dhe me pas te dnihet i lavderuar per pseudo arritjen)
çeshtja eshte se kur krimet ndodhin ne vende private, eshte shume tronditese, psh vendi ku ne ndihemi me te sigurt eshte pikerisht shtepija jone, eshte aty ku ne kemi bazen dhe ku ne ulim apsolutisht çdo mbrojtje tonen.

Krimineli. Qe te jemi te qarte, me mire vetem se sa i shoqeruar. Kujt mund ti besh besim sot? Apsolutisht asnjerit, ne nje moment ose nje tjeter nese ke nje bashkpuntor krimi, ai mund te tregohet i dobet psikollogjikisht dhe emocjonalisht (…as qe po e ze ne goje anen morale, qe ndergjegja mund te filloj ti zgjohet pas pilafit) dhe jo vetem ta kapin, por mund te shkoj edhe te dorzohet vete, sigurisht sdo i marri te gjitha fajet mbi kurrizin e tija…kshu qe do ju terheqi dhe ju me vete.

Provat. Gjithshka duhet te zhduket, sduhet te ket asgje nga ju qe mund tju identifikoj, arma e krimit duhet te mos gjendet kurren e kurres dhe cdo shenj e juaja personale as qe duhet te ekzistoj, ndryshe ju erdhi fundi.
Sa per trupin….hhhhmmmm sic ju thashe nje psikopat do gjithsesi lavdi, ndaj dhe nese e zhduk krejtesisht krimi i tija as qe do njihet ndonjehere, dhe ai do te jete gjithmon i frustruar sepse askush nuk i njohi meritat qe ai kerkon me çdo kusht.Ndaj dhe them se trupi i viktimes duhet te gjendet…mundesisht ne nje menyre shume tragjike, ne nje gjendje te pameshireshme qe impakti qe do ket mbi publikun te jete shume i thelle.

Thuhet qe krimi perfekt nuk ekziston dhe biles qe krimi « paguan gjithmon » (mnjf ndeshkohet gjithmon).Mbase!!!! Se jam e sigurt!!!!! Deri me sot sme ka kapur njeri 😀

Publicités

~ par ervivi sur juin 26, 2007.

3 Réponses to “Krimi i përsosur?!!”

 1. Faleminderit për këshillat shumë të vlefshme 🙂

  p.s: ç’mund të na sugjeroje për armën më të përshtatshme?

 2. Pak A shum dhe une kto pika kam ndjekur ne krimet e mia perfekte. Bingo dhe une sjam kapur 🙂
  Veç dua te te pyes per kohen e krimit. duhet te kryhet brenda nje kohe te shkurter apo duhet te zgjase ca? Ketu sikur sjam aq expert 😉

 3. Atehere, per sa i perket armes, do te thoja qe kjo varet nga sa sadista jeni 😀 dmth, sa shume keq dhe dhimbje doni ti shkaktoni viktimes…je goditje ne koke ose ne zemer me pistolete psh, te le ne vend direkt dhe vdekja eshte e menjhereshme. Nderkohe qe kur i pret dikujt qafen me thike ose e helmon, atehere vdekja eshte e dhimbeshme dhe e ngadalte…

  Dhe zgjedhja e armes korrespondon gjithashtu edhe me kohen e zgjatjes se krimit…sa me e ngadalte aq edhe me e hidhur…

  E keshtu keshtu 😀

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :