Nje dite ne parajse???

Qepari isha duke menduar se çfare do beja sikur te kisha mundesin te kaloja nje dite ne parajse?

Dhe si gjithimon kjo qe me vajti ndermend s’kishte asgje te bente as me ku isha e as çfare po beja, thjeshte kjo pyetje me kaloi ndermend, dhe kalova 30min qe vijuan duke bere planin e dites ne parajse.

Fillimisht them se do vizitoja, do shifja njehere rreth e rrotul, pastaj do merrja « harten e qytetit » edhe do beja nje xhiro me kembe ne cepat me te bukur (aparati per fotografi gati ne dore sigurisht).
Me pas them se do takoja njerez qe jane atje…ndoshta ndonje familjar, sa per ti thene nje « mirupafshim » qe seshte thene kurre.
Ne vazhdim them se do takoja ata qe do kisha dashur te takoja ne realitet, si per shembull The King, M.Monroe, ah se mos harroj Jim Morrison…ne fakt kete do e takoja per ti bere qefin nje shoqes time qe kur vajta me te tek varri i Morrison jo vetem qe kaluam 1 ore per ta gjetur se ku e kishin futur, por na la edhe nja 30min perpara varrit per te pire cigare e per ti degjuar kenget 😀 …kshu qe do i kerkoja nje autograf ne shpejtesi e siper….Me siguri ka edhe plot te tjere qe thjeshte per kurjozitet do doja ti shihja njehere si puna e Nene Terezes, Hitlerit dhe Enverit…

Se fundemi, si qershija siper tortes them se do i kisha kerkuar nje takim koke me koke Zotit…kam ca pyetje per te, kshu qe do ishte rasti me i mire per tja bere, ndoshta do i kerkoja edhe llogari per ca padrejtesira (personale dhe te pergjitheshme)
Nese do kishte mundesi te me dergonte mbrapsht ne Toke me ndonje super fuqi apo dhurate, sdo i thoja jo 😀

Ju ne vendin time çfare do kishite bere nese do kisit mundesin te kalonit nje dite ne parajse???

Publicités

~ par ervivi sur juin 28, 2007.

3 Réponses to “Nje dite ne parajse???”

  1. une do kisha dashur vetem te pushoj, ta kem nje dite vetme pa halle, pa brenga … dhe askush mos te ma prish qejfin, te defrehem … O Zot!!!

  2. Ne fillim vajta te te pyesja cne hitleri dhe enveri ne krah te nen Terezes, pastaj lexova komentin e mesiperm nga buli3go dhe thashe ti harroj pyetjet dhe ..PARTYYY!!!!!!! 😀

  3. …hahah…ishte per efekt leximi 😀 …ne fakt mqse isha ne ekstreme negative, thashe po fus edhe nje ekstrem tjeter pozitif per te ekuilibruar 😀

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :