Ora Ito!!!! … ëëëhhh???

Jo jo nuk kam filluar Mongolishten…dhe ma merre mendja qe asnjeri nga ju nuk e ka iden se çfare eshte Ora Ito…per te qene me sakt, kush eshte Ora Ito (shkurtim i emrit te tija te vertete) !!!

Ora Ito eshte nje nga talentet e design-it, e filloi karrieren duke thyer ligjin per copyrights e markave, … ne vend te perfundonte ne Alcatraz me nje kemishe me viza vertikale ngjyre portokalli ose ta hidhnin ne det me nje gjyle ke kembet pa komardare…ose ose ne gillotine si Marie Antoneta….ça u be??? Markat me te medhaja e moren si designer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ky Francezi vogel qe thoni ju, beri disa krijime virtuale te markave me te medhaja Louis Vuitton, Yves Saint Laurent, Swatch, Capellini, l’Oréal, Adidas, Driade, Heineken, ordinateurs Macintosh, etc.
Idete ishin gjeniale, ne fund te fundit ishte ajeri i paster qe i mungonte te gjithe ketyre relikave te vjetra.

heineken

mac

vuitton

Gjeniale, me pelqen shume se çfare bene…. enjoy….

Publicités

~ par ervivi sur juin 30, 2007.

4 Réponses to “Ora Ito!!!! … ëëëhhh???”

  1. Birra s’më pëlqeu (shumë e fshehur për shijet e mija 😉 ), por kompiuteri që ka stilizuar ashtu, ishte me të vërtetë… portatile 😦

  2. Kanace birre te frymezuara nga kjo dezajn kane filluar te dalin kohet e fundit ne USA per Heineken Light. Mu m’pelqen shume dezajni.

  3. Une, si shqiptare qe jam, heren e pare qe me sherbyen nje birre me kesi shishe, kur mbarova birren e mora shishen dhe e futa ne çante 😀
    Nuk eshte se bej riciklim 😀 , por thjashte gjerat e veçanta me pelqejne, kshu qe….e kam mbajtur ate shishen me nje cep per disa muaj kot thjeshte per design-in qe kishte…tani e hodha me ne fund 😀

    Sa per Mac-un, vallaj mu me pelqen kjo lloj ngjyre kshu ushtarake…plus edhe formen e ka shume te veçante, m’pilqen, m’pilqen…

  4. edhe mua me pelqeu shume stilimi i shisheve..

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :