Vicious.

Eshte fjala qe e pershkruan me mire jeten, vicious…si i bie te jete perkthimi me i mire ne shqip??? Perverse, vicjoze ??? (kush ta dij le te na ndriçoj)
Na hedh, na godet, na ben keq, na le pa fryme, dhe ne te njejten kohe, ben te kunderten,
na pret, na perkedhel, na ben mire, ne mbush me fryme….
Dhe ne si qenje te dobta dhe shume shume mazokiste qe jemi…jo vetem qe na pelqen, por e duam çmendurisht, dhe humbja e saje eshte frika jone me e madhe.

Akoma se kam kuptuar nese ajo eshte nje nje vazhdimesi koinçidencash, apo nje plan i organizuar mire ku çdo role dhe çdo gje eshte i vendosur qe ne fillim.
Gjithsesi te kuptoj kete, sdo ndryshonte asgje…ajo ngelet po aq perverse.

Zgjidhjet jane vetem dy, ne momentet e erreta, ose do zhytesh me shume….ose do mundohesh te dalesh ne siperfaqe…edhe pse shancet jane te pakta…gjithsesi te provosh nuk kushton asgje…me shume se fundi nuk ke ku te shkosh.
Ndersa per momentet e bukura…nuk zgjasin shume ne fakt, ndonjehere as nuk e kupton se kur fillon e kur mbaron, dhe ata qe dijne te perfitojne dhe shijojne momentin jane shume te paket.

O.Wilde ka thene: Te jetosh eshte gjeja me e bukur ne bote, pjesa me e madhe e njerezve mbijetojne, dhe kaq.

Me keto fjale te bukura dhe shume pozitive ju uroj nje dite te mbare.

Publicités

~ par ervivi sur juillet 2, 2007.

2 Réponses to “Vicious.”

  1. dite te mbare dhe nje çin çin per jeten

  2. a moment in itself indeed 😉

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :