…Haute couture…show ne Versailles.

Image and video hosting by TinyPic
waaaaawwwwwwwww…….sfilatat e modes per sezonin dimer 07-08 u hapen dje 02 korrik dhe do te vazhdojne deri ne 05.
Ne program nder te tjera jane dhe me te medhenjte:
Christian Dior, Chanel, Christian Lacroix, Givenchy, Franck Sorbier et Jean Paul Gaultier.

Perveç ketyre kalibrave te medhenj qe e kane fituar prej kohesh labelin « haute couture » / moda e larte, jane edhe talentet e reja qe duan te bejne vendin e tyre ne tregun e modes….
Keta te fundit do te zene 3/4 e programit dhe do te kene rreth 17 sfilata (ne23 a 24 qe jane gjithsej) per keto 4 dite te modes.

Perveç se *madheshtore* nuk me vjen apsolutisht asnje fjale tjete ndermend.
Kete vite behen ne Versaille, qe ka sharmin e vete thjeshte nga ajo çka perfaqeson si vend, duke i shtuar dhe sfilatat e me te medhenjeve, behet ….diçka e veçante…. nje takim qe pak e kan shancin te jen prezent dhe qe te gjithe deshirojne te jene (…me leje…..du dhe une)

Dhe per ti vene vulen gjithe kesaj mrekullie, nje rruge e disa pune….eshte edhe ditelindja e DIOR qe beri 60vjet (marshalla…me jete te gjate) dhe Christian Lacroix qe beri 20 vjet (ne krahasim me tjetren kjo eshte hala femije)
Image and video hosting by TinyPic
(Galliano per Dior ne mbyllje te sfilates i veshur si matador, nderkohe qe 45 krijimet e tija ishin frymezuar nga artistet e tije te preferuar si: Picasso, Monet, Renoir etc etc etc)

Publicités

~ par ervivi sur juillet 3, 2007.

2 Réponses to “…Haute couture…show ne Versailles.”

  1. Une s’para e kam qejf stilin e Dior per te veshur, po ato modelet e Gallianos jane fantastike.

    p.s. sa i holle qe qenka dreqi… 🙂

  2. edhe une vdes per Galliano!

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :