Per te miren tuaj hani…

….te pakten 5 fruta perime ne dite….
….kjo eshte nje nga reklamat qe kalojne kohet e fundit ne disa stacjone televizioni.
Ne mos gaboj eshte ministria e shendetesise, qe ka nxjerre keto reklama:

-hani te pakten 5 fruta perime ne dite,
-mos hani ndermjet vakteve,
-mos hani shume te sheqerosura, shume te kripura, shume me indyre.

I gjithe qellimi eshte qe njerzit te hane ne nje menyre shume me te shendeteshme dhe te ekuilibruar, ne fakt studimet kane nxjerre ne pahe, qe ne France eshte rritur perqindja e popullesis mbi pesh, sidomos ajo per femijet.
Ndaj edhe keto kampanjat publicitare, nuk jane shume « serjoze » dmth i jane adaptuar nje grup moshe te re duke pasur nje ton pak a shume feminor.

manger bien

Publicités

~ par ervivi sur juillet 3, 2007.

4 Réponses to “Per te miren tuaj hani…”

 1. Tani, te gjithe e dine qe frutat dhe perimet te bejne mire, por edhe keto fushatat….. mgjth, duhet ta pranoj qe kudo sheh njerez shume te shendoshe ne ditet e sotme, dhe nga ana tjeter mania per te qene i dobet per disa njerez eshte shnderruar ne obsesion. Te vjen vertet keq per femijet, sepse po nisen te jene te shendoshe qe ne kete moshe, eshte veshtire te dobesohen me vone.

 2. mbase duhen fushata te tilla qe duken si femijenore sepse me lezet ndergjegjeson tere shoqerine:)

 3. Madre superiora duke hyrë në konvent:
  -Sorelle, sot për darkë:Karrota

  -Urrraaaaaa, brohoritën suorat

  – Të griraaaaaa, ju theksoi superiora 😉

 4. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhh…..
  qekan zhgenjy keq te shkretat :s 😀
  hajt Zoti i dhashte.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :