Nje yll rilindi…

…Ahhhh keta Italjanet…nuk e njohin aspak diskrecjonin (dmth ky eshte difekti i dyte…i pari eshte qe jane simulant 😀 )
Nuk eshte se kam ndonje gje kunder (…qe nga finalja e boterorit) por thjesht mendoj se jane shume te ekzagjeruar ne gjithshka qe i rrethon.
Siç ka pas thene populli yne i vyer dhe me shume mend ne koke…fshati qe duket sdo kallauz, kshu ne puna italjanve… 😀 (sme ka kalu hala puna boterorit me duket…nejse…sshhhyyytttt)

Dhe qe thoni ju, keta sot hodhen ne treg modelin e ri te Fiat 500…me nje mega ceremoni (7000 te ftuar, nder te tjere edhe Romano Prodi :s).
Lancimi do te zgjasi dy dite, filloi sot ne Torino, ceremonia mund te ndiqej me fragmente ne Tv, ose ne internet, nderkohe qe neser do te jete konferenca per produktin ne fjale.

Thuhet per te qe eshte iPod-i i makinave 😀 (me pelqen qamet ideja) …konkurente e drejtperdrejte e Mini te BMv-s …mqse ra fjala, nese nuk gabohem modeli baze per Fiat eshte rreth 11mije euros nderkohe qe per Minin eshte 16mije…keshtu qe me interesante ne çmim.

Ja dhe « perbindeshi » 😀 3.40m, motor diesel 1.3 JTD
fiat

Publicités

~ par ervivi sur juillet 4, 2007.

8 Réponses to “Nje yll rilindi…”

 1. Nje yll rilindi….. ne Poloni 😀

 2. Dëgjova që janë në projekt dhe Citroen Dyane e Renault4, por sic duket edhe në këtë rast, e fituan Italianët garën 😛

 3. ..me pelqen pjesa ku thua « edhe ne kete rast » …shyqyr zotit mo se vdesin per i çik gloria 😀 …
  do fillojme tju bejme magji te zeze se po behet e padurushme 😀

 4. edhe une desh u interesova per kete lajmin veç hop ti e ke nxjerre me te gjitha fotografite. Nga ana tj kujdes se je francizuar edhe ti dhe na duken si çudi italianet (shsht kjo eshte mes nesh).

 5. Tetena, un doja thjeshte te vija ne dukje anen commerciale (dhe te steregzagjeruar 😀 ) te kesaj…kshu qe ti mund ta vazhdosh duke vene ne dukje anen « kulutore-festore » per shembull.

  nejse… 🙂

 6. ja bonxhur i her
  shiko fiat per mua=POUBELLE(me fal qe po e filloj keshtu komentn e 1)
  por s’mund ta krahasosh me Mini fare

  p.s j’ai travaillé pendant pl anées dans la secteur automobile et donc les italiennes sont ,kot fare 😉

 7. oups harrova markat prestigjoze Ferr Lambo Mas …
  ;)bonne wekend

 8. mua me duket e lezetshme, por me e lezetshme do t’u duket nostalgjikeve ndaj serise se pare

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :