Digitalb addict :D

digitalb

*He, si do ja beni ca kohe pa digitalb-in??? 😀
-Lere lere mos me fol, se nuk dua ta mendoj
*Po tallesh ti…???
– U shkeputem nga bota (Shqiperia :s) goce, sdo dime ça behet…shyqyr qe e kishim
*Ouuuu…une ika 2vjet dhe ju sbot kshu, ca dite pa pare lajmet edhe shif ça boni :s
-Avash avash…se nuk eshte e njejta gje.

Ky ishte nje fragment bisede per punen e digitalb-it,
ne fakt per ata qe jane jashte, eshte bere i vetmi mjet informimi mbi çfare behet ne atdhe (sigurisht nuk llogaris forumet, gazetat dhe gjithshka i perket botes virtuale, sepse jo te gjithe kane prirje, durim dhe mundesi  per te qene te konektuar)

Tani, per te qene te sinqert, un personalisht nuk e ndjej te nevojshme te dije gjithshka qe behet ne atdhe, nuk me intereson politika, edhe per lajmet shpesh dyshoj ne vertetesin e tyre, emisjonet nje pjese jane kopje e keqe e te huajave, filmat pjesa me e madhe jane ne gjuhe te huaj (e vetmja gje interesante eshte qe ata i kane me shpejte ne TV se sa ne ne Dvd per shembull) edhe muzika (e kam per BBF-n mnjf) me duket sikur perserisin te njejtat kenge çdo 20min….
keshtu qe…

Kjo ishte pjesa negative e mendimit tim te « vyer » :s …

Pjesa pozitive eshte qe…(po e kerkoj edhe spo e gjej….:D) eshte qe te pakten per ata qe e ndjejne mallin e atdheut, qe deshirojne te jene gjithmon « in » per sa i perket informacjoneve, qe duan te dine historite me te pa degjume (se ca gjojna vetem ne shqiperi ndodhin vallaj…e kam per emisjonin me Zemer te hapur…qe te hap edhe barkun ndonjehere :s) qe duan te dine se kush i gjujti kujt ne Parlament :D, Digitalbi eshte mjekesisht i keshillushem 😀

para 5sekondash:

-ça po ben???
*po shkruj i gjo per digitalbin…
-per mire a per keq???
*per keq 😀
-pseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee….??? shuje shpejt..shpejt te thashe….

Ok, mbarova, kaq kisha per Digitalbin 😀 shikim te mbare

Publicités

~ par ervivi sur juillet 31, 2007.

3 Réponses to “Digitalb addict :D”

  1. Erviv, kjo eshte Shqiperia, ca mund te shohesh tjeter ne televizor, por ama, s’mund te harrojme qe femijet shqiptare jashte po mesojne te flasin gjuhen e prinderve duke pare filmat vizatimore ne shqip qe jep Digitalb.Eshte turp dhe gjynah qe nje femije shqiptaresh te dije te flase anglisht, italisht, apo greqisht dhe te mos kuptoje gjuhen e vendit nga ka preardhjen.
    Gjithsesi, jam OK me mendimin tend per sa i perket politikes 🙂

  2. Ashtu te keqen! 🙂

  3. Nje koment per nje lajm te keq me nje sens humori; e lexova dy here dhe akoma e kam buzeqeshjen te stampuar ne fytyre…
    Sidoqofte, shpresojme te mos na e heqin… Digitalb-in e kisha llafin, se buzeqeshjen vallai… ta harrojne 🙂

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :