Shah-mat.

Kisha pare shume lloje lypje dhe lypsaresh…nga me te ndryshmet…por kjo ishte vertete e veçante.
Ai ishte nje çun i ri, fliste vetem ne anglisht,
dhe kishte nxjerre 2 kartona ne toke, ku shkruhej:

1) Loja nuk paguhet, eshte per kenaqesi, dhe gjithkush mund te luaj.

2) Nuk e njoh tim ate…jane bere 16vjet qe nuk e kam pare
mora vesh qe kishte kancer ne prostat
me duhen 350 euros per te blere bileten dhe per te shkuar ta shof.

Dhe aty, ishte ai, me nje majtofon afer, me fushen e shahut perpara vetes…dhe priste njerez te ndryshem qe uleshin dhe e sfidonin ne shah…kushdo mund te luante, pa asnje lloje detyrimi,
por kush kishte deshire te jepte diçka, diku aty mbi kartona ishte nje si kuti ku njerzit hidhnin eurot.

Per aq sa ndejta une aty, asnjeri aposlutisht asnjeri nuk mbajti me shume se 5min.
Ishte vertete shume i forte ne shah….i hante kundershtaret si une kokoshkat para televizorit.

shah.jpg
Cilesia e fotos le per te deshiruar, e di, por ne ato momente kisha vetem celularin si mundesi.

Publicités

~ par ervivi sur août 1, 2007.

8 Réponses to “Shah-mat.”

 1. njerez njerez kjo dynja..paskam respekt per kete lypesin..madje nuk mund ti them lypes, ky qenka menaxher:)

 2. drejte drejte, bashkohem me ty…

  Kam vene re qe njerezve nuk i pelqen te japin pare kot (te pakten francezet…sipas mendimit tim, nuk jane shume dore leshuar…)
  Nejse, edhe po thoja qe i pelqen qe gjithsesi, EDHE kur behet fjale per lemosh…duan te kene diçka ne shkembim (dmth eshte ajo ideja jap-marre…).
  Ka plote te tjere qe bejne muzike apo qe kendojne etc …edhe kjo eshte dhenje (…ne krahasim me ate qe rri ke cepi rruges edhe qe thjeshte kerkon pare duke pi kanoçen e birres) ….por gjithsesi eshte bere aq e zakont dikush qe i bie kitares…sa qe nuk te ben me pershtypje, dhe as qe deshiron te ndalosh ta degjosh…

  Nderkohe qe ky çuni siper…jo vetem qe i sfidonte ne shah, por mbi te gjitha tregonte talentin dhe zgjuarsine e tija ne kete loje.
  😀 me tha edhe mu hajde lujm….por un se kam iden se çfare eshte shahu fatkeqesisht…skam arritur kurre ta mesoj.

 3. Une do ta kisha mundur me siguri! Dhe pasi ta mundja do ti japja nja dy euro…

  Me pelqeje lypsaret kreative si puna e ketij…

 4. A dalin atje neper semafore per te ta pastruar xhamin e automobilit ne kembim te …. parave – normal?!! Ky biznes po lulezon ketu tek ne

 5. Kur të dalë ndonjë që luan spathi ose xing na ço fjalë 😉

 6. Nuk mund ta konsideroj lypes, sinqerisht e them. Po u ofron njerezve te kalojne kohe te kendshme (duke luajtur shah). dhe per me shume nuk po te ve çmim…
  Nuk jeni te bindur??
  Ehh.. njoh shume njerez (pa permendur emra) qe shkojne tre here ne jave ne diskoteka e pub-e, paguajne vetem hyrjen 10-30 euro (mos llogarisim te tjerat) dhe per cfare?
  Fjalet ekzakte te njerit prej tyre:
  « kaloj kohen ne menyre te kendshme! »
  Sigurisht; kalon kohen ne menyre te kendshme… por varet nga gustot… per kete tipin, kjo koha e kendshme eshte te kenaqe syte duke pare femrat!
  njerez e njerez kjo dynja — sic e tha eni

 7. But what is your language…can you help me ?

 8. salut, c’est de l’albanais…

  tu a trouvé comment mon blog? 😀

  ps: bienvenue 😀

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :