urban art

Kjo eshte piktura e re ne muret e qytetit tim (e kan bere ne faqet e brendeshme, anash rrjedhes se nje lumi).

Sa per info, ndryshimi midis nje Tag dhe nje Grafiti eshte se Tag eshte thjeshte nje firme ndersa Graffiti eshte nje vizatim ne lidhje/qe ka te bej, me firmen dhe personazhin.
Debati prej kohesh ka qene:
-Shprehje e lirise apo thjeshte akte vandalizmi…

Eshte e vertete??? Really boys don’t cry???

tag.jpg

Publicités

~ par ervivi sur août 5, 2007.

8 Réponses to “urban art”

 1. mua me pelqejne grafitet per vete..i shof si pjese e urban art..madje nje nga elementet me te thekura mund te them!

 2. Ka gjëra mjaft simpatike siç ka dhe budallalliqe (tamam për tu vlerësuar si vandalizma).
  Varet edhe se ku vendosen dhe nga mesazhi që përcjellin.

 3. Me pelqen grafiti. me tronditi filmi.

 4. Ne fakt gjithe ajo faqja e murit aty eshte embushur me grafite edhe tag…kjo ishte nje nga me te medhajat, kur te kem pak kohe do bej ca foto te faqes tjeter te murit…kan bere diçka vertet te habiteshme.

 5. Pse mi, për të kaluar kohën në breg të lumit të kemi çuar aty???
  😛 😀

 6. 😀 eeeeeeee….ngre fundin, vesh opingat edhe gjuj peshk ne mes te qytetit 😀 ….aaah po, ve edhe nje flamur te shqiperis (siç e vun amerikanet ne hene)

 7. « 😀 eeeeeeee….ngre fundin, … »
  Qyqja qyqja…….. u prish dynjaja 😛
  Shko re dreq dhe mëso 🙂

 8. Graffitin nga Vandalizmi e ndan nje vije shume e holle per menimin tim. Psh, nese kemi te bejme me nje fasade te nje ndertimi teper te vjeter ose mbetje arkeologjike, atehere eshte vandalizem! Nuk mund kurresesi dikush, sado artist te jete apo te beje punime (Graffiti) te bukura te shkoje e te shperfytyroje nje objekt arkeologjik; qe ne fund te fundit fare, tregon identitet kombetar.
  Nese behet fjale per nje fasade, le te themi te nje ndertimi te nisur dhe te paperfunduar; ose, ne brendesi te metrove (underground), do te ishte nje art.
  Ky eshte mendimi im te pakten.

  Mezi po pres te ma tregosh ate tjetren 🙂

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :