Filmi i fundit…

ratatouille

Ishte me kete ketu siper 😀 titullohet Ratatouille
(ne frengjisht eshte nje gjelle me shume zarzavate brenda, me duket se ekuivalentja ne ship eshte turlia …por sjam e sigurt)

Historia me pak fjale eshte qe ky miu, do te behet kuzhinjer…

Ne fakt, filmi mu duke nje reklame e gjate mbi kuzhinen Franceze 😀 ,
ishte me humor pak a shume feminor…
si gjithmon ne çdo perralle, kishte nje moral ne fund, ketu ishte : Gjithkush mund te gatuaj
(kjo me jep shpresa per veten 😀 …ncuq ncuq un jam e stilit pak dhe sakte, rralle e per malle …nuk e harxhoj talentin time kot se koti 😀 )

E keshillushme per adultet qe sjane rritur plotesisht,
per ata qe sduan te rrine kot ne shtepi,
dhe sigurisht per femijet.

Naten.

Publicités

~ par ervivi sur août 11, 2007.

6 Réponses to “Filmi i fundit…”

 1. Ça ftyre miu.o Zot:)

 2. I urrej minjte. Edhe si i vogel kam qene per Tom-in, e jo per Jerry-n. Lere me miu -kuzhinier … weeeekkk. Nuk dua ta shoh filmin

 3. …na mo na, miufobi ktu 😀 spo te thot njeri te besh krushqi 😀

  filmi ishte Ok…

 4. Kur do ta përkthuejnë në shqip……. apo kuptohet edhe vetëm me figurat??
  Pres me padurim që të mësoj ‘turlinë’ franceze 😛 , do të jetë shumë e mirë, saqë e shoqja e Sarkozisë, s’kishte preferuar hamburgerat tek Bushi 😉

 5. Buli3go dhe une si puna jote ma shpifte Jerry grindavec dhe e doja ne maksimum Tomin e shkrete..ne fund te fundit Tomi qe per paqe:)

 6. ky ishte film fantastik me gjithe kuptimin e fjales.
  Skenar dhe kartonat te shkelqyer.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :