Alo le 9 ??!!

Neuf telecom eshte nje nga operatoret telefonik (& internet & tv) Francez, qe sapo ka hedhur ne treg Neuf Muzic…qe i bie te jete nje platforme legale (…per ata qe se dine shkarkimi i muzikes eshte ilegal ne france) per te shkarkuar muzik dhe per kete ju desh te gjente lidhej me nje patener qe eshte Universal Music.

Nejse po i evitojme detajet e teperta dhe bla bla bla-t ne lidhje me se si funksjonon ky shkarkim dhe Neuf telecom-in, se perveç atyre qe jetojne ne France te tjereve nuk ju hyne shume ne pune…
Qellimi i shkrimit eshte se doja te dilja ke reklama e tyre e re per Neuf Music….siç do e cilesonin disa, eshte… »krejt pa lidhje bre »….(ok ok, e ekzagjeruar si shprehje,)

Ndermjet dialogut dhe çfare shkruhet poshte gjate vidjos, nuk ka aposlutisht asnje lidhje,
dhe çfare te ben me shume te qeshesh eshte theksi i francezeve kur flasin anglisht (e degjenerojne fare si gjuhe)

Kapiskoi njeri????
Po te mos kesh reklamen para syve, por vetem ta degjosh, asnjeri sdo kuptoj per çfare behet fjale.
Nga ana tjeter per mendimin tim, Neuf telecom i ka reklamat me te veçanta se konkurentet e tyre qe ngelen gjithsesi : shume bazik, te thate, jo terheqes, pa piken e interesit, …te bejen te fikesh televizorin … e kuptuat mnjf.

Njese per ta mbyllur me fjale te embela mjalt, mendimi im per Neuf telecomin eshte qe i kane reklamat e lezeteshme por si rrjedhoj e eksperjences personale qe kam pasur kur isha me kete operator nuk e keshilloj…(mere me long se mishi ka kohe qe ka maru)
Ps: Per shqiptaret qe jane ne France Club internet eshte falas me Shqiperine (me telefonat fix jo me celularet) EVROPEN, USA, CANADA, INDI….ah po edhe me KINEN (shyqyr zotit se atje po qe kemi shume miq :s)
Pss: Gjynaf qe sme paguajne qe ti bej reklame…se do e kisha thene naj fjale me te mire….

Publicités

~ par ervivi sur août 28, 2007.

4 Réponses to “Alo le 9 ??!!”

 1. I totaliii agriii! 😀

 2. haha me ver8 per te qeshur.kam nje francez te puna dhe ja nxij jeten perdite nga anglishtja qe flet

 3. haha:)) oh çu kerrnaqa:))
  me qe ra llafi ne ketu çahemi me ares dhe lime wire ..ka lezet tere ato kenge ça te kete qefi:))liri demokraci:)

 4. rrajt rrajt,
  francezet e flasin anglishten kodra pas bregut (plus qe problemi i tyre eshte shkronja « R » nder te tjera se nuk e thone dot pa theksin e tyre 😀 )
  Por the best jane Panjabi Mc-it….(e kam fjalen per Indjanet) jane spektakel me vete.

  Eni, edhe ketu shkarkon sa te dush ke parasysh, por ngelet ilegale, dhe nese shkarkimet qe ben bien ne sy, plasin gjobat….

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :