France – Itali

Teoria ime:
Futbolli eshte 22 meshkuj ne nje fushe qe zihen per nje top te vogel
(dhe nuk po llogaris 22 te tjeret rezerve, plus trajnerat dhe ndihmesat, plus albitrat….plus i qerre me rob qe shofin si te babzitur duke u ber histerik ne stadjum 😀 )

Ah medet…!!!! Ku do perfundoj bota???!!!

Nejse nejse… sot eshte nje dite nga ato qe duhen nenvizuar ne kalendar, dhe qe mbahen mend gjate.
Spara ndjek shume sporte, dhe futbollin nuk e kam veçanterisht qef, por jam tifoze e çmendur, vertete e çmendur per ekipin kombetar te Frances.
Me duket se jane pasojat qe nga Boterori 98…

Nje update shpejt e shpejt per vllaznit tan Taljon (dhe tifozat e tyre) :
Vertete qe ne 2006-en Italia fitoi kupen…dhe i evitojme detajet e teperta mbi finalen se ajo ishte evidente per te gjithe ( apo jo ? )…duke qene se dihet se si fitohen ndeshjet ne Itali…kur ne nje ndeshje boterore nuk arrin me forcat e tua dhe se korrupsjoni nuk pi uje…atehere…ça bo? …fillon e provokon kundershtaret  ( shyqyr qe sjemi kshu ne Shqiptaret 😀 )
Dhe pas disa mujash nga kjo kupe bote, Italia me Francen luajten serisht per eliminatoret e Euros 2008….gjejeni kush fitoi gjejeni!!!!!! Eeeee….. Franca pra Franca 3-1 ….(pa Zidanin….)

Aktualisht, Franca eshte ne grupin B dhe ne kryje me 18 pike, me pas jane Skocia me 15 pike, Ukraina me 12 dhe ne fund Italia me vetem 6 pike te vockla….
Trajneri i Frances eshte pezulluar, sepse ne nje interviste ka akuzuar ekipin e Italis qe ne njeren nga ndeshjet e Shpresave Itali France 8 vjete me pare, Italjanet kane blere fitoren….(nuk thot kot populli yne i mençur : Ku ka ze, nuk eshte pa gje….Amennnnnnnnnnnnnnnnnnn)
Kete ndeshje, Zidani nuk eshte sepse ka dal ne pensjon (…m raft pika) ai tjetri….Materazzi….ka bere nje operacjon ke kembe keshtu qe nuk luan (…shyqyr zotit se sdoja me pa boks)

PS:
nese mendoni se kam gje kunder Italis…nuk eshte e vertete 😀 thjeshte konstatoj 😀

PSS:
Mbase dukem e frustruar…ncuq ncuq….e kam nga emocjonet e fitores qe e ndjej deja.

PSSS:
Ika te vej flamurin e Frances ne dritare 😀

Ndeshje te mbare te gjitheve, dhe qe me i miri te fitoj.

equipe de france

Publicités

~ par ervivi sur septembre 8, 2007.

7 Réponses to “France – Itali”

  1. ishalla fitojme ! 😀

  2. me Hollanden 😀

  3. …hmmm hmmmm…e mire 0-0 po zeje se fitum 😀

  4. te liqte, na fershellyen Majonezen 😦

  5. asnje nga skuadrat nuk preferoj ama ne nje ndeshje te tille do doja te dilte fituese Italia..

  6. Kisha te drejt: LA France! ..pas ndeshjes me Skocin, zyrtarisht, ja ndrrova parashtesen nga « le » ne « la »

  7. …gjithmon me ariun ti…

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :