Adhurim…

…per Shqiperine dhe per popullin Shqiptar.

Spara jam tip qe impresjonohem kollaj, por kjo gruaja poshte me ka lene vertete me goje hapur.
Eshte mbi te 80-tat, Frankozvicerane, ka qene ne shqiperi nji a dy here, di disa fjale shqip, njef pak a shume gjeorgafine dhe eshte nje adhuruese e vendit tone.
Mua me habiti, mbi te gjitha sepse ne nje dreke te vogel te organizuar nga nje miku im, ajo ishte qe e perfaqesonte me se miri kombin tone….

(ps: kishte vene te valvitej ne oborrin e saja flamurin tone 😀 )

Publicités

~ par ervivi sur septembre 23, 2007.

8 Réponses to “Adhurim…”

  1. Do kete patur ndonje arsye te forte qe ta adhuroje saqe mban dhe t-shirt me flamurin tone. Cfare gjerash adhuronte me sakte, apo sekret:))

  2. bravo i qofte vallaj! ç’te shtoj:)

  3. Pastaj, pastaj. Ne fakt edhe une prisja nje çik me shume mbi kete teten ?
    Ervivi, duhet thene qe francezet jane sh interesante. Ne kuptimin qe ka plot qe pasionohen pas gjerave qe ne as na shkon mendja. P.sh se fundi nje shoqe me tregonte qe nje punonjes biblioteke kishte mesuar vete shqipen me libra dhe kerkonte te bente nje kurs me nje shqipo per ta praktikuar ?!

  4. paska çeren si te shokut Enver.

  5. Erviv, të imagjinoj ty mbas nja 70 vjetësh kështu 🙂

  6. Tani arsyje te fortaaaaaaa….arsyje ka…por kjo sdo te thot gje…sepse nderkohe qe ka shqiptare te cilet mbase nuk e fshehin prejardhjen por ama as nuk e shfaqin publikisht, mua me ben pershtypje qe nje e huaj mund ta doj shqiperin me shume se nje shqiptar bie fjala…

    ps: Edrus, fjala jote n vesht allahut, se vallaj kshu si ka nis…te 80-tat do jen mission impossible 😀

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :