Frogs vs rosbeefs

Hello hello….

Gjysfinalja erdhi (…per ata qe se kan iden per ca po flas, e kam fjalen per rugby)
inglishët do te behen pudding njehere e pergjithmon….

– Pika e forte e Frances S. Chabal …(ne ndeshjen e fundit 1 Chabal = 3 all black :s )

…poshte nje pjese nga nje interviste e tija…
« we are in France…we speak french..OK? »

ok..ok…vetem mos gjuj…  :s

– Pika e forte e Anglis: J. Wilkinson …
jonny

Me keto fjale te bukura……ndeshje te kendeshme…

…Hajt CHabalisation te mbare…
Ervina

Publicités

~ par ervivi sur octobre 13, 2007.

4 Réponses to “Frogs vs rosbeefs”

  1. nje here qe pash me nje sy nje ndeshje une ? Po filloj tr brhrm suprestisioze

  2. ahaaaaa…dmth ty duhet me te thon flm qe humbem… :s …heren tjeter do te presim dritat qe te pakten te sigurojme qe nuk i hedh dot as nje as dy sy 😀
    …shaka…shaka…

    Gjithsesi ndeshja ishte e bukur…Anglezet e merituan fitoren…po edhe francezet e meritoshin…

  3. Allez les bleus, allez les bleus!!! sigurisht per vendin e trete 🙂
    Nuk e di por nuk mund te krahasoj futbollin dhe emocionet qe ngall me rugbin ku treçerekun e rregullave nuk i kupton.

  4. si komshija jote frontaliere, të kërkoj me shumë përulje të mbushësh formularin, e di vetë ti cilin … 🙂

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :