…Meqenese skam lene gje pa thene…

..po vazhdoj

ps: betohem te them verteten vetem te verteten dhe asgje tjeter perveç te vertetes…

1. Ngjyra e syve? …Kafe
2. Makina e preferuar? …asnje preference ne veçanti…edhe traktori eshte ok.
3. Me të mëngjrën a me të djathtën? – Me të djathtën.
4. Këpucët që veshe sot? …çizme te gjata, te sheshta.
5. Frika? – …u la la…lista eshte e gjate shume…
6. Qëllimi që do donit të arrinit këtë vit? Qellimet per 2007 u plotesuan 6mujorshin e pare te vitit…2/3 u realizuan…i fundit nuk varej nga une kshu qe…ftofi.
7. Mendimi i parë në mëngjes? – Putain…kush ngrihet
8. Koha e gjumit? 5-6 ore
9. Pepsi apo Koka? – Vodka
10. E dalë në grup apo dyshe? – te dyja…tip sociabel una
11. Çokollatë apo vanilje? – Çokollatë.
12. Tymos? – shprehja ne frengjisht qe me pershtatet me shume (keto kohe) eshte “si zjarrfikes” (nga vendet e tjera i thone “si turk” )
13. Këndon? – Evitoj
14. Ke rënë në dashuri? – Po
15. Do të martohesh një ditë? – Siç me thot nje miku ime: -fustanin e nuses e ke déja…te mungon vetem burri…
16. A shkon mirë me prindërit? – ça pytje..si puna kohes mo…i here 10° i here – 25°
17. I bie ndonjë vegle muzikore? – …detyrimisht vegel …??? 😀 (na falni per humorin e ronde).
18. A ke tymosur muajt e fundit? – …skam pasur arsyje pse ta lija…
19. Candy bar i preferuar? – asnje….
20. Ke dalë me ndonjë çun muajt e fundit? – ncuq…po mundohem te filloj gocat 😀 duke pare tregun aktual them se gjinia femerore jane projektet me te mira dhe te sukseseshme afatgjata.
21. Kur ishe e vogël…? – kam qene katastrofe e vertete…skam lene dore e kembe pa thyer…kam rene nga kati dyte, skam pas najhere shall pioneri (m ka ngel pishmon), me rrifte vllai, haja makaronat me sheqer….etc etc etc
22. Të kanë thënë ndonjëherë “ bishtpërdredhur”? – mbase…ndoshta…sigurisht…ka munci…se di.
23. Ke vjedhë ndonjëherë në dyqan? varet…gjithshka eshte relative…
24. C’do bëhesh kur të rritesh? – roje burgu mbase….
25. Tatuazhe? – Po
26. Njeriu i famshëm i preferuar? – Oscar Wilde
27. Skuadra e zemrës? – KOMBETARJA FRANCEZE E FUTBOLLIT (te gjihe ata qe kan thene Italia…jane te shajt 😀 )
28. I dashuri ideal? – iluzjon….nuk ekziston….me vjenkeq ti thyej enderrat atyre qe e kerkojne akoma…
29. Shokët më të mirë? – i numeroj ne gishtat e nje dore….
30. Beson në dashurinë me shikimin e parë? – …tmerresisht….
31. Marka e preferuar e veshjeve? – Gucci
32. Pushimet e ëndrrave ? – …ne Mullet City… 😀
33. Kafshë shtëpiake? – me perpara…
34. Këngëtari i preferuar? – te gjithe ata qe kendojne kenge me tendenca vdekjeprurese.
35. Filmi i preferuar? – matrix, mr & mrs Smith, sex intentions, 21 grammes, amerikan story X, bridget jones etc etc etc….
36. E ke shkrepur ndonjëherë pushkën? – ncuq….
37. Të pëlqejnë këto pyetjet? – duuuu prappppp….
38. Të pëlqen vetja? – Me hene…zakonisht po…
39. Jam e varur prej? – Nikotines, Intenetit…ndjenjave…pareve…
40. Pija e preferuar? – Vodka, Martini…Lambrusco…Shampanja…
41. Të ka vajtë mëndja skiç për njeri? – Dikur….
42. Guxhulitesh? – jo edhe aq.
43. Akullorja e preferuar? – asnje ne vecanti.
44. A beson në Zot? – kur me intereson…
45. Përshkruaje veten me 3 fjalë. – kurjoze, kokeforte, impulsive.
46. Dita e preferuar e javës? Te gjitha ato qe jane pushim…
47. Çfarë revistash lexon? – ato te marketingut.
48. E ëmbël apo e thartë? – e hidhur
49. Marka e preferuar e çimçakizit? – bigbabol (sa here shkoj ne itali mbush çanten….)
50. Ngjyra e flokëve? – te zeza (te lyme)
51. Bishtin apo kokën? (e gjelit???) – po ça bishti aman…koken koken se ajo komandon dhe bishtin 😀 (vazhdon akoma ronçem knej…)
52. Soji? – e bardhe (per se tepermi)
53. Gjatësia? – 1,72.
54. Dobësia? – ata qe dua…
55. Pica e preferuar? – me kan dal prej hunesh…asnjera…me pelqen me shume Carpaccio.
56. Fjalia më e shpeshtë në një sms? “Jam me vonese por… po vije”
57. Tipari më i mirë fizik? – Se di…duhet me pyte ata qe me njofin…
58. Të zë makina, treni, avioni? – ncuq…jena evropjanizu mo lla…dikur ne shqiperi me zinte gjithshka qe kishte rrota qofte edhe per tirane durres :s
59. Mc’Do apo Bourger King? – Asnjera
60. Lipton Ice Tea or Nestea?- Vodka pra mo.
61. Kafe apo kapuçino? – Kaaaaaaaaffffeeeeeeeeeee cigare.
62. A truan ndonjëherë? – me falni per injorancen e tepert, por ça dmth “truan”….
63. Do të shkosh në Universitet? – ate po bej…
64. Të duket vetja tërheqëse? – po mo lla….
65. A ke pirë alkool muajin fundit? – 😀 sigurisht…ca pytje…dje u kajdisa mire fare…(per arsyje te dobta tronditese depresjonuse)
66. A ke marrë drogë muajin e fundit? – ncuq…me cigare ene sja dal dot…leje mo me shume…
67. Filmi vizatimor i preferuar kur ishe kalama? – Sailor Moon
68. A ke hipur në skenë muajin e fundit? – Jo…
69. Sporti i preferuar? – Futbolli
70. Të kanë rrahur ndonjëherë? – …nga kujtoni se i kam traumatizmat aktuale…nga druni pra mo…psikollogjikisht e shqetesuar….
71. Si do të vdesësh? – ne krahet e dikujt qe dua…po pati mundesi duke bere dashuri….dhe nese mundem te kerkoj me shume do doja nje kupe shampanje…nje darke gastronomike…edhe ndonje dhurate ne shpejtesi e siper…pastaj le te vdessssssssss….
72. Piercing? – Ne plan….
73. Ngjyra e preferuar? – Black, pink, red
74. Pjata e preferuar? – Carpaccio
75. Prindërit e tu janë…? – shqiptare me kane thene….
76. Ke kalamaj?- sjam ne djeni…
77. Ke kafshë shtëpiake?- jo
78. Aroma e preferuar? – parfumi im …
79. Njëherë u deha dhe…? – lista o e gjate edhe per kete…ngaterrova hyrje, me zuri gjumi ne banjo…rash ne dashuri cmendurisht…se di gjithato gjera me vijne ne mendje….
80. Muzika e preferuar? – ajo qe te çon ke lumi e te bene te hidhesh pa komardare….
81. Pa çfarë s’mund të jetosh? – pa oksigjen…
82. Stina e preferuar? – pranvera
83. Flori apo argjend? – pa rendesi nga momenti qe eshte me shume se 24 karat
84. Kush është personi i fundit që ju mori në telefon? – rob pa rendesi…
85. Si i jep makinës?- Mu me duket mire per vete…skam çu njeri ne spital deri tani (jam ke ora 3 e dhenjes 😀 …profesori me tha : hiqe kemben nga gazi ose do ta pres..)
86. Më mirë e pasur apo e famshme? – Pare mer daje pareeeeee….
87. Kur je mërzitur shumë….? – mbyllem ne dhome shkelyhem tu qajt, edhe pastaj dal pas ca ditesh.
88. Si e ke zilen e celit këto kohë? – …kam nje pjese te kenges: “…kape çik shalqinin plako se na poqi djelli, se si me duket qelli mbi token shqiptare…ça vape, na hiku petlla fare, kjo eshte jeta plako, kshu eshte kur ske pare ron-djell-shalqi e xhiro me komardare…”
89. Sa e ke çuar pa gjumë? – 2 dite me duket .
90. Ç’do bëje me 1 milion dollarë? – nga syte komet 😀 ….them se do i ndasha me ca rob, pjesen tjeter do e investoja…poshte dyshekut…
91. Ç’ju bën për të qeshur? – Jam tip i qeshur…gjithmon gati per gallate…dhe me duhet shume pak per te qeshur….
92. Libri i preferuar? – skam ndonje te vecante…
93. Çasti më i sikletshëm? – ska shume kohe…mbijetova gjithsesi.
94. Gjëja e preferuar që ke? – Minifundet, dhe bluzat me messazhe per te qeshur
95. Ke lëvizur shtëpi ndonjëherë? – para ca muajsh nderrova 2 here ne 2 muaj…mbase me tej e nderroj prape…
96. Puthje apo përqafime? – per ata qe si pelqej shume nje shtrengim dore eshte mjaftushem, per te tjeret i hidhem ne qafe zakonisht.
97. A jeni njeri emotiv? – kohet e fundit per se tepermi….

pss : une e di ça ka ke çanta Akllit…kush do me e dit gjithashtu te hudhi 50euro ktu 😀 )

Publicités

~ par ervivi sur octobre 26, 2007.

12 Réponses to “…Meqenese skam lene gje pa thene…”

 1. erviv, me lot kam qeshur. Me dhemb barku. kape i cik shalqinin plaku, e modhe, ku e gjete?

 2. hihih… ma kan derguar me bluetooth…po me duket se shkarkohen edhe neper faqe interneti…. 🙂

 3. Oh si m’ka shku kafja sot, me buzë në gaz…Rrofsh që s’ma le thatë.

  p.s. e bën ti, po të sjell jot’ëmë përdore pastaj…

 4. hehe rrofsh Ervivo. na kenoqe me ate « kape çik shalqinin »..gjigande..pika 6 me ate ftofi me shkuli fare..dhe pika 2 e lezetshme:) fundjave te vizllushme!

 5. Vivi, hallall se më knaqe me këtë intervistë.

 6. Shume interesante dhe vende-vende qene »pikante »pergjigjet.Nje humor shpotites:dicka nga Malva e Maksim Gorkit.

 7. Rrofshin minifundet 🙂

 8. Përsa nuk e kam plotësuar për vete vetpyetsorin nuk kisha ndërmend të komentoja asnjërin por i Juaji më pëlqeu
  veçanërisht shumë !

 9. shume intersante, duke i shtuar dhe muziken ne sfond: la Cerise sur le Gâteau

 10. p.s.s. që sonte jam me kombtaren franceze të rugbisë (pashë një kalendar te dera e halesë së grarisë të një bari që s’e kisha zbuluar akoma…:))

  Të diel me diell!

 11. Gjesssssssssssssssiiiiiiiiiiiii…

  thx per komentet…m behet qefi qe kafja ju kaloi mire 🙂

  ps: Akllo… mirseerdhe ne klubin  » kalendari rugby-s eshte bibla ime » 😀

  Diell paç gjithmon 🙂

 12. Hallall yllo se na shkule se qeshuri:))

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :