…Vetem 5 min.

Duke marre shkas nga nje koment i Akllit (sa shume qe me frymezon ti mu) ne nje blog tjeter ku shkruante se kishte vetem humor per meshkujt
…si super solidare dhe super feministe qe jam…mu ndez nje si zjarr ne sy…thashe poshte meshkujt dhe urra femrat….
dhe si rrjedhoj mendova se 5minuta  humor kamjonistash per ti shajt i çik, sdo na bonte keq…(shif kur t shaj njoni tani)

– cila eshte pika e perbashket e meshkujve dhe buburrecave???
futen ne kuzhine vetem kur vijne per te pare se çfare ka per te ngrene.

– pse baterite jane me te mira se meshkujt???
sepse ato kan te pakten nje ane pozitive.

– cili eshte ndryshimi midis meshkujve dhe delfineve?
asnje, thuhet qe jan inteligjent por asnjeri se ka provuar deri me sot….

– shpejtesia e drites eshte me e madhe se sa shpejtesia e tingullit…ja pse disa meshkuj duken briliant deri sa filloj e flasin.

– e dini pse floket e meshkujve rriten me shpejte se ato te femrave?
sepse e kane rrenjen ne uje.

Dhe per ta perfunduar:
-Meshkujt jane si qepet, na bejne gjithmon per te qare,
meshkujt jane si horoskopi, na thone gjithmon se çduhet te bejme…por zakonisht gabohen,
meshkujt jane si puna rimeli….zhduken ne shenjen e pare te emocjoneve,
nje meshkull eshte si zgjimi i mengjesit:…asnjehere ne kohen e duhur,
meshkujt jane si vendet e parkimit, me te mirat jane te zena…ngelen te voglat dhe handikapatet.
meshkujt jane …si kafja: me te miret jane te pasur, te nxehte, dhe mund tju mbajne zgjuar gjith naten…

Hajt…per te mira i here….

ps: tani edhe ju lejohet te gjuni me domate ose veze…

domate
veze

Publicités

~ par ervivi sur novembre 14, 2007.

17 Réponses to “…Vetem 5 min.”

 1. – cila eshte pika e perbashket e meshkujve dhe buburrecave???
  futen ne kuzhine vetem kur vijne per te pare se çfare ka per te ngrene.
  E bëjmë vetëm për të qënë gjithmonë « gati » ndaj kërkesave tuaja

  – pse baterite jane me te mira se meshkujt???
  sepse ato kan te pakten nje ane pozitive.
  çuditërish, ana pozitive është diçka me majë 😛

  – cili eshte ndryshimi midis meshkujve dhe delfineve?
  asnje, thuhet qe jan inteligjent por asnjeri se ka provuar deri me sot….
  kur është puna për të vlerësuar « t’kërcymen »… nuk shikohet inteligjenca 😛

  – shpejtesia e drites eshte me e madhe se sa shpejtesia e tingullit…ja pse disa meshkuj duken briliant deri sa filloj e flasin.
  duhet vërtet guxim që t’ju ndërpresim kur flisni 😛

  – e dini pse floket e meshkujve rriten me shpejte se ato te femrave?
  sepse e kane rrenjen ne uje.
  Ëëëëëë??? Flokt e gjata…. më duket se ishte për femrat proverbi 😉

  Dhe per ta perfunduar:
  -Meshkujt jane:
  -si qepet, na bejne gjithmon per te qare,
  SEPSE S’DINI TË QESHNI
  -si horoskopi, na thone gjithmon se çduhet te bejme…por zakonisht gabohen,
  PËRSE BESONI???
  – puna rimeli….zhduken ne shenjen e pare te emocjoneve,
  SEPSE S’JENI NATYRALE
  nje meshkull eshte si zgjimi i mengjesit:…asnjehere ne kohen e duhur,FUNKSIONON AMA
  meshkujt jane si vendet e parkimit, me te mirat jane te zena…ngelen te voglat dhe handikapatet.VLEN PËR TË « PAZONJAT » :p
  meshkujt jane …si kafja: me te miret jane te pasur, te nxehte, dhe mund tju mbajne zgjuar gjith naten… (THONË SE KUR ËSHË E ZEZË ËSHTË AKOMA MË E FORTË :p

 2. Oui, oui, oui! Tamam!

  p.s. replikat e Edit janë një përpjekje e dështuar për të mçef dillin me shosh’.:P

 3. qe dhe pak humor kamjonistesh:

  -cila është mënyra më e mirë për të tërhequr vëmëndjen e një mashkulli?
  -shumë e thjeshtë, një parfum që mban era birrë.

  një burrë ngjan pak me një stuhi bore; s’e di kurrë se kur do fillojë, sa cm do ketë dhe sa do zgjasë…

  – ça kujtojnë burrat se është paraloja?
  – gjysëm ore e gjujtme.

  dhe nji për t’martushmit:

  – si dallohet një burrë kur do thotë diçka të mënçur?
  – e fillon fjalinë me fjalët: » gruaja ime thotë… »

  haha

 4. hahaha sa kam qesh me kete 5 min e meshkujve. te gjitha shume te forta, por me punen e qepes dhe parkimit tres vrais:))

  rrofsh goce se na knoqe!

 5. Qyqa Edo..thu do na e dalesh dot ? 😀 jena te pakten 3 cope ne…do kesh nevoje per shoke o trim 😀

  – cili eshte burgu me i vogel?
  truri i nje meshkulli….permban vetem nje qelize

  – si i ndajne meshkujt rrobat?
  « te pistat » dhe « te pistat e vesheshme »

  – cili eshte ndryshimi, midis nje topi golfi dhe pikes G ?
  te pakten topin e golfit meshkujt kan shance ta gjejne nje dite.

  me keto fjale te bukura…ju uroj nje dite te mire…

 6. erviv mos vdeksh me mbyte nga te qeshmet.ajo me baterite qe coolissima:)

 7. dhe ajo me rrobat gallate:)

 8. Kjo puna e ketij 5 minuteshit eshte si puna e fjales popullore « s’ka pyll pa derra », d.m.th. qe ka nga te dyja gjinite qe meritojne keto barcaletat. Por me te forten vajza te dashura jane barcaletat qe vete vajzat bejne per njera tjetren p.sh. barcaletat per bjondet etj etj.
  Nje gje tjeter qe vura re eshte se Ervina eshte realisht shume feministe dhe « urren » 🙂 meshkujt pasi tekstin e ka shkruar me nje fryme dhe me plooot gabime drejtshkrimi.

  Une them shyqyr qe ju kemi o vajza dhe qe na e beni jeten te bukur ;-).

  @+

 9. me leje të vej pak në dukje ambiguitetin e titullit të postit…:P

 10. akllo…vetem ty t shko menja skiç eee… 😀

  ishte nje çift ne krevat 😀 edheeeeeeeeeeee…..
  i thot goca çunit: çfare lepuri…
  edhe ky qe i pergjigjet: pse duhet te na paragjykoni ne 5 minutat e para 😀

  porrrrrr sigurisht…kjo skishte te bente me titullinnnn….

 11. […] luftë vajzat (shikoni këtu dhe komentoni atje ), por ta shikosh nga modelet e fundit të bluzave që veshin…. duket se s’janë në […]

 12. click on the nick 😀

 13. Nje person qe dorezohet kur eshte gabim – I NDERSHEM
  Nje person qe dorezohet kur nuk eshte i sigurte – I ZGJUAR
  Nje person qe dorezohet edhe kur ka te drejte – BASHKESHORT

 14. The difference in attitude – Getting a Haircut
  TWO WOMEN TALKING:

  Woman 1: Oh! You got a haircut! That’s so cute!
  Woman 2: Do you think so? I wasn’t sure when she gave me the
  mirror. I mean, you don’t think it’s too fluffy looking?
  Woman 1: No, it’s perfect. I’d love to get my hair cut like that, but
  I think my face is too wide. I’m pretty much stuck with this stuff I
  think.
  Woman 2: Are you serious? I think your face is adorable. And you
  could easily get one of those layer cuts – that would look so cute I
  think. I was actually going to do that except that I was afraid it
  would accent my long neck.
  Woman 1: Oh – that’s funny! I would love to have your neck!
  Anything to take attention away from these football player
  shoulders of mine.
  Woman 2: Are you kidding? I know girls that would love to have
  your shoulders. Everything drapes so well on you. I mean, look at
  my arms, see how short they are? If I had your shoulders I could
  get clothes to fit me so much easier…………………..

  NOW TWO MEN TALKING

  Man 1: Haircut?
  Man 2: Yeah.

 15. swed sweet swed 😀

  meshkujt kan munguar gjithmon ne muhabet, ne bisede, ne fjale…prandaj dhe neper tavolina jan femrat qe te mbajne e muhabet… 😀 nejseeeeeeeeeeee tha…

 16. Erviv, nuk është se s’kemi fjalë… preferojmë më tepër ‘veprat’.
  Fjalët e shumta janë fukarallik 😛

 17. e njoh karakterin feminist e ervivit, dhe per kete aryse do ta 3goj nje anektode, sa per tia bere qejfin :):):)

  Derisa Zoti po « montonte » organet ne trupit e Adamit dhe Eves i kishin mbetur edhe 2 sosh. Dhe Zoti i pyet kta dy:
  – Cili deshironi qe te pshurrni kembas?
  Adami gjithe qejf:
  – Une dua, une dua … dhe ia monton « aletin » dhe ky gjithe gezim kercen perpjet, shkruan emrin e tij ne rere me shurre etj.etj
  Ndersa, zoti per ta shperblyer durimin e Eves, ia dhuroi TRURIN

  P.S. tani nuk e di kush hyn me teper ne pune, truri apo « aleti » …

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :