« Art »

…Eshte nje kenge e vjeter qe thoshte: j’aurais voulu etre un artistttttteeeeeeee……
Edhe une do kisha dashur shume shume fare te isha artste…thjeshte per te kuptuar shjen e keqe te disave…..

Uffffff…..dhe me gjith rrespektin qe i duhem, personit qe ka bere vepren e me poshteme, per te cilen ka derdhur djerse dhe harxhuar kohe……me duhet te them qe gje me te shpifur ne mesin e nje qyteti skisha para ndonjehere…

imgp0095.jpg

imgp0094.jpg

Publicités

~ par ervivi sur janvier 9, 2008.

11 Réponses to “« Art »”

 1. jo vetem qe ska asnje kuptim….por edhe raportet e vet kembes jane te shemtuara dhe jo shume artistike….

 2. Duket që është këmbë femre… (gishtat e deformuar nga përdorimi i këpucëve me taka të larta)…

  Për mendimin tim, është thjesht inat pse të mos ishte këmba jote aty 😛 , po të isha në vëndin tënd, nga inati (dhe për kënaqësinë e fetiçistëve) do kisha vënë fotografinë e këmbës time 😛

 3. gezuar vitin e ri ne rradhe te pare ervivi.

  Nuk mund te te mos te jape te drejte per vepren ne fjale veç si thote frengu, shijet dhe ngjyrat nuk gjykohen – kush e di sa e shtrenjte eshte kemba shyqyqr qe nuk kemi aq pare se te na tundonte (ha ha).

 4. Hahah Edrus, o lugat qe s’rri i here rehat:))

  Oj Erviv, po cer te bosh mi aman, artistat ndonjehere jane shume te veshtire per tu kuptuar. Kushedi c’ka patur ne mendje artisti kur ka bere ate kemben e mermerte:))

  Mbremje te kendeshme!:)

 5. hola komania….

  sorry per mos nderhyrjen, por si Edia Rama, edhe une : pune, pune, shume pune…..

  per tju futur ne thelb te muhabetit, ne fakt ne kete qytet para ca koheh ishte bere nje ekspozite me te tilla vepra (mos me pysni per temen e ekspozites, se me impresjonoi aq shume, saqe sja mbaj mend titllin),
  dhe kur kishte mbaruar,
  kishin ikur,
  por kishin lene vetem kete kemben :s
  dhe me e keqja pa piken e shpjegimit ne ndonje pllake, apo ndonje info ne lidhje me te….
  (ec e merre vesh ti tani ça bo i komne mes te nje qyteti :s)

 6. e kishin lon per robt si puna jote qe duhet ti thush ore e minut « mos na rri neper kom »!

  thojn qe robt qe kane gishtin e dyte (pas atij te madhit) me te gjate se i madhi vete jane dominant ne çift.

  gjithsesi mu m’terheq nga ana vizive, m’vika deshira me e prek. e t’menosh qe sjam as fetiçist komesh.

 7. Vazhdo kshu vazhdo…por mos harro qe Zot i ndeshkon gabelet si puna jote, qe i bin ne qafe femijeve te pafajshem si puna ime 😀

 8. o fmijo, une kam pas terror policin kur kam qen i vogel. edhe fotoja me tremte. shif germo iher nga kujtesa se bo vaki ti e ke pat me llafin « ti kputa komet » kur te kapshin me dur ke bakllavaja e pranej impresjonohesh 😀

  i gjo s’mora vesh un, ça qyteti ishte kjo skulptura?

 9. Ishte me i qytet andej nga Gjermania veriore….

  (pranej sdin me fitu luftra ata, se shif ça bojn…lejn kome shkel e shko…)

  ps: Ekspozita ne fjale ishte per Konstandinin.

 10. ah, po ja ku doli misteri! ajo eshte tamam kembe qe ka kaluar 7 male – 7 fusha – 7 lumenj……dhe ka majt motren kalipiç duke kalu 7 lumenj – 7 fusha – 7 male per ta çu ke e ema.

  njeri i mrapsht, qe i thu gjonat qe kan renci ne fun fare 😀

  bohet me postu foto ktu? se doja me ju bashku galerise se horrorit duke ju prezantu don kishotin e qytetit ton.

 11. ose vej linket ketu, ose mi dergo ke midis.nesh@gmail.com

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :