Ne pune apo ne burg?

Ah, se edhe pak edhe desh harova te ndaja me ju e-mailet me interesante qe me vijen…
nga ato te llojit:
-qe kur e merr ne mengjes, futesh ne depresjon pjesen tjeter te dites…
-kur e merr ne drek te ngec buka ne fyt…
-dhe kur e merr ne dark, perfundon duke pire per te harruarr me naj bar te dyshimte…

ps: zakoisht dergohen shoke qe ju dua te miren…

@ Prison
you spend the majority of your time in a 10X10 cell
@ Work
you spend the majority of your time in an 6X6 cubicle /office

@ Prison
you get three meals a day fully paid for
@ Work
you get a break for one meal and you have to pay for it

@ Prison
you get time off for good behavior
@ Work
you get more work for good behavior

@ Prison
the guard locks and unlocks all the doors for you
@ Work
you must often carry a security card and open all the doors for yourself

@ Prison
you can watch TV and play games
@ Work
you could get fired for watching TV and playing games

@ Prison
you get your own toilet
@ Work
you have to share the toilet with some people who pee on the seat

@ Prison
they allow your family and friends to visit
@ Work
you aren’t even supposed to speak to your family

@ Prison
all expenses are paid by the taxpayers with no work required
@ Work
you get to pay all your expenses to go to work, and they deduct taxes from your salary to pay for prisoners

@ Prison
you spend most of your life inside bars wanting to get out
@ Work
you spend most of your time wanting to get out and go inside bars

@ Prison
you must deal with sadistic wardens
@ Work
they are called managers

ps: …. 😀 jave te mbare….

Publicités

~ par ervivi sur janvier 27, 2008.

7 Réponses to “Ne pune apo ne burg?”

  1. ehh pas ketij depresioni ç’jave zeza te kalojme ne:p

  2. ervivi,

    mendoj se eshte me mire ne pune. Pse do thuash ti, po sepse tek e fundit puna te jep mundesine qe dikur te behesh edhe ti menager. Kurse ne burg, bisht qeni do ngelesh 😉 dhe, edhe te duash te besh karriere i bie qe te te promovoje te gjesh nje pune.

  3. Mendoj me mire pune. Nuk themi kot ne  » Puna eshte nder! »

  4. ne nji studim thuhej qe robt e gjenin gjithnji e me shpesh partneren/in e jetes ne vendin ku punonin. dhe ne burg kshu o, po içik me ndryshe! 😀

  5. po une qe punoj ne nje vend ku nuk kam pune dhe me paguajne les contribuables – ku e fus veten une e?

  6. pensjonist ndoshta? haha!

  7. …tetena, ty te kena me merak 😀

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :