Meetic…koncepti i ri.

……ah dikur, dashuria ishte gje tjeter….
Me xixa-xixa, ne stomak ca flutura, nje ankth, pagjumesi thjeshte nga mendimi…zemra qe ja bente rikitikitak….
Sot…sot kilikohet, shkarkohet, mausi gjithmon gati, 2-3-4 faqe njeheresh…pastaj rifreskim dhe serisht vazhdohet, automatizmat behen te paevitushme…check, choose….and delete…

Shume kohe me pare ke Konsumerizem101, ishte nje artikull mbi Meetic (per ata qe se njofin eshte agjensi takimesh)….Ne ate kohe nje nga bazat e konceptit ishte : ETIKA

Sot, siç thot edhe slogani i tyre i ri : « Rregullat e lojes kane ndryshuar »
Dhe tashme fytyra e re e agjensis se takimeve eshte kthyer ne agjensi per seks.
Ne kete e dyshonim edhe me perpara sigurisht, por tashme kompania ka vendosur ta shpalli hapur…seks seks dhe vetem seks ….por kete here nuk jane me meshkujt qe vendosin, por femrat….dhe kjo i bie te bej gjithe ndyshimin sipas tyre
(mnjf femra ne plan te pare dhe eshte ajo qe vendos…sjellje mashkullore, kthim situate, dhe blablabl….)

…kerkohet baza e konceptit….po etika ku humbi?…serjoziteti ku vajti?…ça bohet mer jahu???

Publicités

~ par ervivi sur janvier 30, 2008.

11 Réponses to “Meetic…koncepti i ri.”

 1. ça ka ndodhur moj fol!:P

  këtej nga ne e bënë me lekë për grarinë dhe na shpëtuan nga rropatjet e kota…:D

 2. Hiç mi hiç, me futet naj gjo ne kolimator najhere pa piken e arsyjes… 😀

  Plani qe te paguanin edhe femrat ishte shprehur edhe me pare, arsyja ishte thjeshte sepse kishte aq shume femra te rregjistruara…saqe ishte kthyer ne mine floriri 😀 prandaj duhej çfrytzuar si opcjon…(kush i ra me top nga ne i ra me pare…tani ska mo… 😀 )

 3. u prish bota thuaj:)

 4. goodbye mike! … Bob! Goodbye bob!
  sa kam qeshur!

  shiko, cndryshim ka kjo nga lajmerimet ne gazeta, me perjashtim qe ke nje pale te trete ne mes? Asgje, dmth nje cike sepse ke krijuar vend pune per meetic 🙂

  e vetmja etike ketu eshte qe te dy palet e dine dhe pranojne te bashkepunojne. Biznes for adults 🙂

  megjithese, une besoj ne dashuri.

 5. jes oj gra jes,

  un skam gjo kunder meetic drejt per drejte, por them se te besh reklama te tilla (dhe kjo rekjam ka ca jave qe po kalon ne te gjitha kanalet) eshte shume e guximeshme sepse aq mund ta marresh ne grade te dyte, por mund ta marresh edhe si nje zbritje ne stad/degrdim imazhi marke.

  ata si fillim gerthisnin ne propozojme nje sherbim « sentimental » (shesim dashuri mnjef)…sot po shesin seks…

  ps: ata qe kane eksperjenca me meetic, jane te lutur te ndajne pervojen e tyre me ne… 😀

 6. hej, sa e pashë videon unë…na myti feminizmi…sa për imazhin e markës, mjafton të shohësh ngjyrën rozë që të kujton telefonin rozë dhe librat rozë dhe gjithë gjëratqëthërrasinpërseks rozë, dhe ja ku u bë imazhi i markës dhe pa publicitet.

  pse e kom kaq inot mitikun, do piesni ju. po sepse simbas statistikave, gjithë bashkëfshatarët e mi në moshë për tu bërë cjap, në vënd të dalin e të gjuajnë femra rrugëve, autobusave, shkollave, punërave, bareve, mejhaneve, e ku di unë se çfarë vendesh ku njerëzit gjënden ngjitur me njëri-tjetrin, i shpenzojnë hormonet duke pa foto dhe duke u chatosë në mitik. s’të vjen plasja?:P

  natën shoqe!

 7. …eshte shume me e lehte duke u fshehur pas kompjuterit, se sa te veprosh realisht, dhe duke ditur qe gjinia mashkullore kerkon gjithmon rrugen me te lehte, detyrimisht….chat-i ka ngel.

  lind pytja, virtualiteti po mbyt instiket base te njerezve?…dhe sa e zevendesushme eshte jeta reale me ate virtuale?

  ps: bonjourrrrr….

 8. J’ai eu l’occasion de vivre presque que virtuellement (je mangeais, buvais et fumais réellement, des fois je sortais même) pendant plusieurs jours. Et c’était intense comme vie, magnifique même, car je m’imaginais les détails comme je les rêvais. Or, on est planifié diaboliquement pour procréer (je me trompe peut être) et on cherche à toucher, à sentir, à gouter, à ouïr les palpitations du cœur au petit jour…ehhh… bonjourrr posi.:)

 9. baaa…je ne parlais pas d’une sale priode, d’un mauvais cap ou d’un besoin de devenire humainement asociale…ca me parait normal, meme si cela n’arrivais pas…je trouverais ca bizarre…
  Mais je parlais plus pour les gens qui sont timide dans l’ame, asociaux de profession, des gens qui ne supportent justement pas ce conntacte rapproché avec les autrs etres humains…car cela est bien trop impliquant, engagant…etc..

  ps: si non….tu est mon glacon prefere 😀 …

 10. Mais les gens qui ne supportent pas les contacts sociaux, ce n’est plus de notre domaine, ma chère, mais de celui de la médecine…malheureusement, il y en a tjs plus, mais ma foi…et je trouve que c’est par facilité, égoïsme, manque de désir de s’investir, de donner, qu’ils choisissent de rester en face de l’écran… et tout ça, ce n’est pas du bon… et pour terminer ce beau discours, surement influencé par le sangria que j’ai bu, malgré les tours que peux nous jouer le cerveaux, je pense que rien ne peut remplacer un diner en tête à tête ou même un verre dans un bar, même les plus ennuyeux… mais bon, moi j’aime les contacts sociaux (encore:)) je les aime tellement qu’après plein de verres, je viens causer encore avec toi…:D

  bonne nuitttt!:)

 11. Dashuria, sido që të ndodhë, është dashuri, ama…
  Weekend të këndshëm!

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :