Mkg: Ja dhe nje menyre tjeter….

kjhkjk

….per te reklamuar, per te bere pare….dhe per te terhequr vemendjen e tipave kurjoz si puna ime.
Ne fakt nuk eshte se ka diçka te papare me perpara, thjeshte pjesen me te madhe te kohes nuk i veme re keto lloj afishimesh, te cilat ndodhen ne pronat private dhe jo ato publike…
Kjo siper ishte reklama ne shtepin e nje shoqes time…nuk eshte se ishte e madhe…ishte thjeshte gjigande…
Cmimi i reklames? Per vendin qe ishte (dmth anash rruges) ne nje rruge kryesore qe nuk ishte ne qender te qytetit, shkon nga 2000-3000 euros ne vit…(supozoj qe nuk me dhane çmimin real, por te zvogeluar per syn e keq…kshtu qe une do i shtoja te pakten edhe nje 1000-she tjeter…nejseeeeeee)
Per kompanit qe merren me vendosjen e reklamave i bie relativisht lire, sepse i marin klientit shume me shume se sa i japin pronarit te shpise…nderkohe qe keto lloj te ardhurash jane te taksuara nga shteti (700 euros ne vite per kete siper)…..

Tjeter?
Un kam nje ballkon, 5 dritare dhe nje porte kryesore…kush te doj te vendosi ndonje reklame eshte e mundeshme….
Cmimi i negociushem..
😀

Publicités

~ par ervivi sur avril 11, 2008.

8 Réponses to “Mkg: Ja dhe nje menyre tjeter….”

 1. ervivi, nuk te le qeveria motra, me shkrive fare me reklamen private.

 2. Sa shkon…dritarja? 🙂
  Fundjavë të këndshme!

 3. erviv, halli mos tu befete. haha. para dy vitesh u mblodhem keshilli i banoreve te nderteses ku banoj, per te diskutuar rreth disa nderhyrjeve meremetuese ne te. Dhe u vendos se secila familje te participoje me nga 250 euro. Dhe si shqiptare qe jemi (te tjeret nuk bene fjale, flas realisht)kjo na u duk e tepert, dhe si pasoje disa kundershtuan. Andaj, duke pare poziten strategjike te nderteses, njeren ane e adaptuam si hapesire per billbord. Per cudi, mu atyre familjeve qe kundershtuan te jepnin pare, dritarja e banjos iu mbyll. Me ato te holla qe i morem nga ky « biznes » beme meremetimin e duhur, dhe mendoj qe qenkemi ne te njejten linje me kete shoqen tende sa i perket cmimit (gjithsej morem 4200 Euro per nje vit). Por me duhet te theksoj se e gjithe kjo procedure duhej te shkonte permes nej kompanie reklamimi, gje qe solli te heqim dore nga nje pjese e ketij transaksioni.

 4. Une mendoj qe kjo teme diskutimi ka nje domethenie. Ervina ka nevoje per lek :-)).

 5. Me shkrive fare ;-).

 6. Unë nuk do blija KURRË një makinë që reklama e së cilës të mbyllte dritaren tënde 😛

 7. ….sdi ke te filloj te rraf te parin….???!!!!! 😀

  Niko….reklamant ne dritaren time skan te paguarrrrrrr. 😀

  Drini, po edhe mbreti mo i pranon dhuratat….ej pastaj…l’argent na pas d’odeur…kshu qe 😀

  Ediiiiiiiii……eshte nje shprehje ketu, qe thot: mos thoni kurre, ujvare sdo te pi kurre nga uji jot….
  po ti boj si te dush 😀

  Te tjeret qe qene femije te mire, i perqafoj dhe i puth 😀 (per inat te ketyre te tjereve mnjf 😀 )

 8. O lla, po ne mezi pritëm që të vinte behari që të mbaje penxherenë hapur… dhe duke pritur poshtë dritares të shikonim … të shikonim tyja duke u krehur :P, dhe ti do të na i mbyllësh pamjen me reklama???

  P.s: të paktën zgjidh ndonjë reklamë për ndonjë film hardcore :P, kështu ne « klasa oservatore » nuk humbasim interesin ndaj dritares tënde 😛

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :