Made in Albania « V »

Edheeeeeeeee….duke pire birra me nje shok ne nje pub, vjen nje moment dhe kalimi ne tualet behet i detyrushem…
Dhe aty….dilem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5 minuta meditim…
Nje qerre me pikpyetje…

Kthehem ne tavoline, marr aparatin…nderkohe shoku im qe me thot: bbbbooooo ça pe, ça u bo???
E pyeta nese kishte vene re ndonje gje te veçante, te çuditeshme ne keto banjo….? edhe me thot qe jo

Puna eshte se une u habita, biles linden disa pyetje, me e rendesishmja e te cilave ishte: keta njerez shkojne ne tualet grup? familjarisht? çift? ….si o puna??? 😀

Gjeni gabimin…ça bojne 2 tualete ngjitur ne t njejten banjo? :s

….

Publicités

~ par ervivi sur avril 14, 2008.

7 Réponses to “Made in Albania « V »”

 1. N.q.s. duan të shkojnë si çift, ateherë, perdoren këtë…

  http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.wiserep.com/u/1987_2007111315915_999f26524b51ad87d600f15091c95f82.jpg&imgrefurl=http://paulharrisonline.blogspot.com/2008/01/two-da-loo.html&h=576&w=576&sz=50&hl=en&start=1&um=1&tbnid=3k_iLhDCD_4iXM:&tbnh=134&tbnw=134&prev=/images%3Fq%3Dtwo%2Bda%2Bloo%2B%26um%3D1%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN


 2. sa birra pive ti?
  sinon l’Albanie c un pays du paradoxe encore et toujours
  sh koh sans te visiter
  tout va bien?

 3. birra cope 2…dhe atje nuk jane 33cl por 50cl…kshu qe jane mjaftushem per te shkuar ne banjo 😀 (konfirmoj per paradokset)
  tout va bien, je te remercie 🙂 toi?

  Edrus & Kolin….sa mire qe jeni te informuar oreeeeeeeeee…si kisha pare keto versjonet :s

 4. Po mirë, ç’ka për t’u çuditur? Ka tre raste të mundshme:

  1. Je mashkull dhe do të bësh ujët e hollë -> përdor atë djathtas.
  2. Je mashkull dhe do të bësh tjetër gjë -> përdor atë majtas.
  3. Je femër dhe do të bësh ndonjë gjë -> majtas më mirë…

  Pika 1 vjen si pasojë e faktit që meshkujt nuk arrijnë t’a bëjnë pa e lagur rreth e rrotull.

 5. P.S.: Ajo që më duket më shumë « made in Albania » është që WC-së i mungon ai kapaku rrethor për t’u ulur rehat. 😦

 6. Turismo in Albania

  Foto video da Tirana-valona saranda.

  La Bella Albania

  Tutto in italiano

  http://turismoinalbania.blogspot.com

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :