VFLP tashme online

…Pak serjozitet dhe 5 minuta heshtje ju lutem…
Eshte nje nder i madh per muaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…..
Ok, ok sdua ta bej kaq tragjike, melodramatike,…

Doja thjeshte tju prezantoja VFLP (Vip Fshion Lojra Personazhe), eshte blogu i gazetes me te njejtin emer qe tashme eshte online….
Do te kete artikuj te ndryshem te gazetes (nuk e di nese te gjithe, nje pjese, apo me pikantet…) dhe gjithashtu siç e thot i zoti blogut « ….edhe artikuj që nuk plotësojnë kërkesat e etikës në media »
(une si antikonformiste po pres mbi te gjitha keto te fundit….dihet)

Nejse, doja te shtoja qe ….sme kan paguar per reklame 😀 ….(kush tha qe vullnetarizmi vdiq me komunizmin ???)

Lexim te mbare…

Publicités

~ par ervivi sur avril 27, 2008.

8 Réponses to “VFLP tashme online”

 1. Dua këtu të deponoj se, sapo pashë titullin, më erdhi të bërtisja: Rrofshin Debatikasit!:)

 2. 😀 eeeeeeee…dhe me e bukura eshte se kam lindur diten e debatikut (serjozisht)

 3. ervivi flm per reklamen. Po te kthej ketu pergjigje per elsa lilen. sigurisht qe vflp ka diccka se perndryshe do kalbeshim gjyqeve…te pershendes

 4. erviv,

  po e shkruaj edhe ketu ate qe ja shkrova topos te VFLP dhe ai e fshiu se le te tjerat, por nuk ka as shtylle vertebrore. (jo se me cuditi, ne fakt eshte llogjike). Ajo qe ben Topoja me koleget e tij ehste te ndjekin rrugen me te lehte dhe po kaq te poshter per t’u bere publik, per t’u vene re. Njerezit qe ai i quan publik jane publike vetem ne profesionin e tyre. Jeta e tyre private eshte e shenjte si e cdo njeriu tjeter. Si edhe jeta private e topo xhixhos qe eshe ne gazeten e tij eshte anonim, kaq i dhimbset vetja.

  Se cfare bejne ata njerez ne shtepite e tyre, kur mbyllin dyert eshet puna e tyre dhe e drejta e tyre. Se si keta njerez e jetojne jeten e tyre eshet puna e tyre e drejta e tyre. Topo xhixhoja eshte i lig dhe i poshter kur kerkon t’ua penetroje trashesine e mureve te shtepise apo kur ua hap deren si nje hajdut apo spiun, teksa perdor pabesine e pastruesve apo te njerezve te tjere te ligj, te poshter apo pa moral. Tek e fundit, ky lloj presioni, ky penetrim edhe ne sferen me intime eshet as me pak dhe as me shume nje element pushteti, kontrolli, shantazhi per njerez si puna e topos, ose te tjereve. Eshte e turpshme! Dhe per mua me shume se per njerezit qe spiunohen, perfliten apo tallen, ky format tregon per karakterin dhe moralin e atyre qe e bejne kete format.

  Shpresoj qe ti te mos e fshish kete koment. Gjithe te mirat!

 5. Selfi, ti e di qe shkrimi ska per tu fshire…sepse une skam arsye perse ta bej, ky eshte mendimi jot edhe pike, dhe une e respektoj.

  Une personalisht, i marre keto lloj infosh ne graden e dyte….dmth lexoj ate blog njelloj siç blej revistat e javes ketu (ato femeroret, qe tregojne kush shkoi me ke, ca boni sot njoni, e ca boni sot tjetri)…thjeshte personazhet ndryshojne.
  Sme duket edhe aq skandaloze, sic i lexoj 5min i mbaj mend 5min dhe i harroj pas 5min….dhe po aq shpejt vazhdoj jeten….

  Para nja ca kohesh, ishte nje festival ne shqiperi, se mbaj me mend cili ishte por e prezantonte Elsa Lila, edhe ne shpejtesi e siper degjoj komentin afer meje: ja kjo eshte per tu pasur per femije, jetimja e shkrete ……blablabla sa e mire, sa keshtu sa ashtu….
  Dhe mua cfare me shqeteson kur shof anen e erret te henes, eshte ku na çojne keta njerez qe ne i marrim per shembuj ne jete, qe adhurohen, dhe qe rinia identifikohet me ta…
  Neser pasneser do kem femije dhe femija im do bej te njejtat gjera si idhulli i tij/saje etc etc….
  (zura emrin e asaj ne goj, njelloj sic mund te them per Mickael Jackson, apo Kate Moss, apo ku di une….)

  Por gjithsesi mendoj se ne shqiperi gjerat marin disa proporcione te jashtezakoneshme, ndoshta sepse degjenerimi eshte me hard, apo ndoshta sepse ne mendojme qe Ne shqiptaret jemi ndryshe….apo ku di une….

  Nejse tha, ky ishte mendimi im personal.

  Ju uroj nje dite te mire
  🙂

 6. Erviv,

  une se pari do e edukoj time bije te mos kete idhuj. Se dyti, idhujt i ben media, dhe aq keq eshte ky muhabet sa keto te ashtequajtura idhuj fillojne dhe behen si imazhet e krijuara, nuk e dine me se kush jane. se treti, ne se ime bije ben gabimet e Elses uen si nene do deshiroja qe ajo gabimet t’i perjetonte si nje eksperience personale dhe jo kolektive publike. Askush nuk e meriton ekzekutimin publik persa kohe qe nuk ka bere krime ndaj shoqerise. se katerti, penetrimi ne jeten private duke ju futur tjetrit deri ne shtepi eshte e pafalshme. Cfare do te beje Elsa ne shtepine e saj eshte e saja! Pike! Le te jete femra me e ulet e botes, eshte jeta e saj. Kush eshte VFLP qe mendon se ka te drejte ta lere kete njeri pa jete private? Kush jane keta nejrez qe mendojne se ato qe ben Elsa ne privat duhet t’i dine dhe 3 milione te tjere? Ky eshte shfrytezim! Per te mos folur qe keta njerez bejne pare me kete poshtersi! Une i konsedorj te pamoralshem dhe te ligj!

 7. o selfmade radio, ti fshiva komentet se askush nuk ka te drejte te ofendoje. ok? Ndersa Elsen nuk e ka ofenduar njeri. Investigim eshte. Ca investigojne gerdecin dhe nuk nxjerrin gje ne drite, ca investigojne vip-at dhe nxjerrin shume me shume. VFLP ka publikuar disa nga skandalet me te rendesishem ne keto pak muaj jete. Pyet nje here pyet

 8. topoxhixho,

  ti flet per ofendim? Sigurisht!

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :