…Nje kopertine me shume.

Jo se nuk na eshte bere zakon te shohim Sarkozin ne faqe te pare te çdo lloj reviste, te ciles do lloj kategorie, duke filluar nga ato te marketingut, ato te ekonomis, duke perfunduar ke ato skandalozet e thashethemeve.
Por, kete jave me terhoqi vemendjen nje reviste javore (qe flet per gjithshka).

Me rastin e 1 vjetorit te fitimit te presidencjaleve Francez, ja faqja e pare e revistes Marianne.

……edhe 4 vjet.


 

ps: isha duke kerkuar versjonin shqip te fjales Kopertine….perveç fjales « faqja e pare » (qe nuk eshte as tamam tamam kopertine) sme erdhi ne mend fjale tjeter….

Publicités

~ par ervivi sur mai 7, 2008.

7 Réponses to “…Nje kopertine me shume.”

 1. nje kopertine me shume.
  c’do te thote ajo qe e shte e shkruar?

 2. …tani ti do ekuivalencen ne italisht apo ne anglisht???…mund te gjejme menyren me e thon edhe shqip :s (larg qoft, se na vret zoti 😀 )

 3. nje pale mustaqe, dora pak me teper e ngritur dhe … HAJ HITLER

 4. Në fillim dukej si zog putini…
  po e ka zbut KARLA 😛

 5. U të keqen nëna tyja moj po ce ngre dorën qy zabërhani e thot putanë? Po për kë e thot moj për kë e thot qy moj bij se nëna këtë gjunë e frëngut nuk e ngjiron fare moj bijë po qy thënkërka putanë këtu.

 6. Edhe katër vjet si viti që shkoi? 🙂

 7. ervivi, nga na e gjeti presidentin mi goce. E keqja e ketij eshte qe axhitohet kot pa qullosur gje. Nejse probleme franceze.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :