Mkg: alo…loçka jeme!!!!!

….AMC, eshte mire te jesh i pari.

Posiiiiiiiiii, e si mund te mos jesh i pari, kur gjithsesj ne treg jane thjeshte 2 co-leader..???
Se ne mos njeri tjetren Melken do ma e marri…
(…ose ose do ken kuptu qe shqiptaret vdesin i çik te jen te paret…edhe o burra 😀 )

Une nuk eshte se kam naj gjo kunder personalisht me Amc, por per çmimet qe kan vene sipas qefit, por per paret qe bojne, per buxhetet qe kane…..ndonjehere mund te bejne ndonje sforcim nga ana reklamuse…

Kjo eshte reklama e fundit e AMC-s qe eshte shume shume mire te jesh i pari ose i dyti….

Publicités

~ par ervivi sur juin 2, 2008.

8 Réponses to “Mkg: alo…loçka jeme!!!!!”

 1. AMC ësht ai që merr nënën posteri kur i del pencioni?

 2. Eshte fut edhe Eale Mobil e treta dhe i ka cmimet fantastike. Mbulon 95 % te teritorit.
  Jane ata turqit e qe moren Telekomin.

  Mediat nuk i japin sepse jane te gjitha te sponsorizuara nga dy kompanite greke.

  2400 leke 600 minuta.

  Une per vete u thashe lamtumire AMC Vodafon

 3. ahaha …du kopyright!

 4. …aaaaa…ja pra ku doli me ne fund…ka gjithmon nje te 3-t ne histori…Haber-prurso info interesante kjo…sdija gje se skam pa apsolutisht asnje reklame….

  Po mqse mediat qekan perkohesisht te padisponushme se i kan pushtuar gjermanet, po ne qytete, radio, vende afishimi reklamash ka ndonje vrull rebelimi? Mnjf ca komunikimi ka vendosur kjo firma e 3-te?
  kush te dij ndonje gje te vej ndonje trakt 😀

 5. e prun turqit ‘Eagle Mobile’ kur isha ne tr ata nuk lan vend per te ngjitur antetat e tyre….
  te urij jav te mbar en tout cas
  me mesove nje vjal te re « loç(q)ka ime na ngatterrohen llafet ne te jugur na duket ndryshe qo fjala ‘loçk »

 6. me kenaqe ervivi se nuk kisha pare reklame ne shqip ne fakt dhe ciliseia mu duk sh e mire sinqerisht.

 7. AM, té tj le bienvenu 🙂

  oh… Tetena me kujtove qe skam prezantuar personazhet e reklames per ata qe si njofin:
  – ky çuni, eshte nje nga ata humroistat e emisjonit Portokalli…
  – kjo gruaja eshte versjoni Kosovar i Missy Eliot 😀 dmth kengetare e njohur…

  ps: ne krahasim me reklamat e Evrika Masalias (ekuivalentja e savon de marseille) qe edhe dublimin e kane cope cope, qe duhet ndaluar te kalohet ne Tv se eshte krime ndaj publikut reklamedashes, kjo reklama e Amc-s mund te quhet me cilesore :s

 8. Reklama është shpirti i tregut! 🙂

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :