…do i çik?

Per ti bere konkurence Yummania-s vendosa te paraqis pjaten time te preferuar.

Ushshqim i lehte, pa kalori fare
me vitamina nga A te ZH jane te gjitha brenda,
shume i fresket, te sapo shkulme nga pema,
por te dashur miqe pika kryesore per kete pjate eshte lehtesia e pergatitjes, qe merr vetem pak sekonda dmth kohen qe ju duhet te nxirrni kumbllat nga te gjitha xhepat qe keni ne trup dhe ti vini ne pjate (larja eshte ne opcion)

Kete pjate kisha kohe pa e pergatitur ne fakt, por ju siguroj qe nuk e paskam humbur doren fare.

Ju befte mire 😀

Publicités

~ par ervivi sur juin 12, 2008.

19 Réponses to “…do i çik?”

 1. bizele? 😛

  te tharta ishin? Kam nje shekull qe nuk i kam ngrene.

 2. rrofsh..ka lezet kur bohet gjella kaq shpejt;)

 3. ehe te tharta….edhe une kisha kohe pa ngrene

  Po pate qe nuk shkruaj me, do me ken fut mren per vjedhje kummllash 😀 se pema eshte ke nje shpi private 😀

  eni, do filloj konkurenca modhe 😀

 4. Pytje: ..kto duhet t’i lesh t’ftofen, apo haen kshu t’ngrofta direkt nga pema?

 5. direkt nga pema, por eshte mire ti fshish i here ke bluza para se ti hash 😀

 6. O Ervivi, o duar flori !!!
  lum Ai që do marrësh.
  Ps:do zoti s’e zë purtha.. 😀

 7. ahahahhaha….
  po pse nuk shef anen tjeter ti, qe une rrezikova jeten per ato kumlla ?
  (kjo sipas meje i jem me shume vlere dhe shije ushqimit) 😀

 8. Nga cila anë ke filluar ti? Se unë s’ha nga goja jote 😛

 9. oooooooooooooo Edooooooooooo…..
  po desheeeeeeee, se kumlla shahini prej france ske me pas rast tjeter 😀

  ps: pse bo sikur se shef shkrimin para ketija????

 10. na jep nje çik mi .çme paska marre malli!

 11. Ke harruar qe shoqerohen me « kripe » 🙂

  p.s. lum shpia qe t’ka se do i knaqesh me « gjellna mbretnish » 😛

 12. belle, i ngatron me kumllat « avdare » kto jan « shehine » 😀

 13. tetena, shif se do ket naj peme andej nga lagja jote gjithashtu

  eT, bella ka te drejte me duket, se edhe keto haen me kripe
  (keto avdaret spo me kujtohen si jane :s )

  ps: belle, ehe plus te shoqerume me kaviar edhe shampagne kush e di sa te mira jane 😀

 14. Avdare, ne ju thonim ketyre.:

  Te papjekura, akoma jeshile ishin shuuuuuume te hidhura.
  veç me kripë shtyheshin.
  Ps:dhe zbrit tani se u errsu 😀

 15. ohhhhh keto quhen avdare …une keto i quj kumblla « normale » keto te vocklat i quaj kumblla shahini….dhe deri me sot eshte hera e pare qe e degjoj fjalen avdare :s

  nejse une zhdrypa nga pema, por mu grisen pantallonat keshtu kalimthi ne shpejtesi e siper 😀

 16. Me kumblla na pret ti mo? te na mpien dhembet……,mbase jan te pjekura thuaj se perndryshe on laisse tomber

 17. Pershendetje!

 18. Pershendetje andivlora,

  mireseerdhe !!!!!

 19. Keto jane ato kumbllat me bethame te embel? 🙂

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :