….gjeni gabimin !!!

Tabela e vogel siper: perveç zjarrfikesve dhe ambulancave
Tabela e madhe: Ndalohen lojrat

imgp4398

….- 1, 0, 01 (?) 02 (?) …1, 2, …..

…ky i bie te jete numerimi sipas nje pjese te dyshimte te botes… 😀

imgp4514

~ par ervivi sur janvier 9, 2009.

3 Réponses to “….gjeni gabimin !!!”

 1. Tek fotoja e parë ështënjë reklamë që i fton ata që duan të luajnë gjithë jetën që të bëhen zjarrfiksa ose shofera ambulancash (meqë vetëm atyre ju lejohet 😛 )

  Tek fotoja e dytë ja ke futur kot… sepse ka ashensorë që të tregojnë katin e garazhit në ndërtesë si dhe me minus katet që janë nën tokë.

 2. Ncuq,
  foton e pare e kam bere posht pallatit ku ishte ky ashensori
  Mnjf qe kjo tabele qe ndalon luajtjen eshte reale …(dmth qe ke ajo lagja eshte realishte e ndaluar te luash posht pallateve 😀 )

  (dhe mesa duket me bene pershtypje vetem mua, se nje shoqja ime me tha : kam 10 vjete qe kaloj ketu e se kisha vene re ndonjehere kete tabele te çuditeshme…)

  Sa per foton e dyte,
  0 ishte kati i pare (ose kati zero me te te huajve)…
  01 ishte kati i dyte ku banonin njerez
  dhe 02 ishte kati i trete ku po ashtu banonin njerez….
  dmth qe ajo qe ata quanin kati 1 ishte kati 3 (me te ketyre ose kati 4 me te shqipetareve)
  dmth qe ajo qe ata quanin kati 2 ishte kati 4 (me te ketyre ose kati 5 me te shqipetareve)

  ne te gjitha rastet, si me te te huajve si me te shqiptareve, mua prap e çuditeshme me duket….ose me mire nje modifikim i till nuk sjell asgje me shume …..kshu qe me mire mos na ngaterrojne jeten kot….

 3. Domethënë prandaj prita kot unë poshtë dritares së katit të parë (më pate thënë që ishte dritarja e tretë majtas tek kati i parë apo jo) ti paske qënë në kat të shtatë 🙂 😛

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :