…në kërkim te nje ideje…

…gjeniale.

Si çdo njeri mbi rruzull, edhe une nuk dale nga kopeja e atyre kerkojne iden brilante, ate te famshmen qe do te bej ndryshimin (…siç ishte interneti njehere e nje kohe).
Por per te mos shkuar aq thelle me gjera te jashtzakonshme)…te pakten nje ide produkti te veçante, te pa menduar me pare….(sugjerimet jane te mirprituara nese skeni çi doni idete tuaja 😀  )

Sot isha ne nje panair, dhe ne nje cep te humbur diku andej nga poli veriut te sallonit pash nje tregtar qe propozonte ca produkte qe skishin te benin fare.
Isha ne zonen e drurit (parkete, çatira, dyer etc etc ) kur shof njerin qe shiste kravata…
Duke ju afruar e duke shtremeruar fytyren gjithmon e me shume, isha duke thene me vete : po ky ça ……ben ketu?
Pak nga çudia, pak nga stresi popullit qe kishte aty, pak nga uria e pak nga dhimbja e kembeve nga kepucet e larta, e acaruar pa kuptim, po i afrohesha ta pysja nese ai kishte ngaterruar panair ?!

Kur ç’te shihja, kravatat e tija ishin te bera prej druri….dhe per njehere te veteme pas shume kohesh….ngela pa fjale…
Ishin serjozisht shume te çuditeshme, nga larg as qe behej fjale te te shkonte mendja se ishin prej druri…por edhe nga afer sipas modelit dhe materjalit mund te mendoje qe ishin prej cope….(nderkohe qe ne prekje kuptohej nga ngurtesia)
Sigurisht kishte modele te ndryshme, ngjyra te ndryshme, motive te ndryshme, por gjithsesi ne krahasim me ato çka shohim zakonisht per sa i perket kravatave bazike mund te themi qe ishte nje seri e varfer.
Por ideja me pelqeu,
….edhe pse si produkt  prek  me teper super ambjentalistet ose atyre qe deshirojne super « veçantin »

Mélissambre

maquette_tranche_01

mini-cossuta

Publicités

~ par ervivi sur février 26, 2009.

Une Réponse to “…në kërkim te nje ideje…”

  1. shume ide e çuditshme dhe origjinale vallaj. kam pershtypjen qe edhe nga ana e prakticitetit, mnjf faktit qe eshte menduar per tu vene, krijuesi do jete munduar te krijoje diçka qe shkon pertej faktit « cope druri ». ndoshta lloji i drurirt mund te jete nga ai me peshe dhe densitet (trashesi) te paket. i bie sikur te kesh nje varse tribale ne qafe, por me pamje perendimore, qe nuk te jep bezdi, dhe eshte vertet stoli.

    nqs tek e fundit nuk hyn ne pune si stoli, mund ta perdorim per ti rene bythve femrave 😀

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :