…Ne vazhdim te « ides »…

Po ne te njejtin panair (si shkrimi parafundit) pashe nje tjeter produkt interesant …… qe beri lumturin time per te pakten 10min.
Te gjithe e dine qe ne nje pjese te evropes si France, si Italia, Gjermania, eshte e  ndaluar prej kohesh pirja e duhanit ne vendet publike….nderkohe qe ne vende te tjera si puna Spanjes, Belgjikes, Zvicres,….Shqiperia (po e fus ne vendet evropjane per ti bere qefin vetes) edhe nese ka ligj ai nuk aplikohet akoma/totalisht.

Produkti ne fjale ishte nje kabine pirje duhani.
Shitesi duke na pare qe po jargaviteshim perpara nje kabine ku dy persona po e kallnin per 7 pale qefe, na propozon te provonim kabinen tjeter….dhe si aventurjer te rrezikshem qe jemi,  pranuam.
Gjeja qe me beri pershtypje me teper ishte konforti, zakonisht neper kuti shkrepsesh te tilla ose ndjen ajrin e kondicjonuar ke shpatullat ose mbushet aq shume me tyme, saqe nuk gjen dot daljen…
Nderkohe qe ata kishin krijuar nje sistem vertete shume estetik, shume praktik dhe mbi te gjitha efikas…..tani mbase ka edhe pika negative, apo qe duhen perfeksjonuar, por ne 10 minuteshin e lumturis time nuk e vura re…..(sepse ne ato momente kisha vetem nje probleme : po ta blej kete gjen ku do ta vej ? mes sallonit dhe kuzhines, ne koridor ?….e dua, e dua, e duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…….)
fee-smoke1
Shoh vetem 2 pbme….:

– çmimi, i cili duhet te jete mjaft i shtrenjet duke pasur parasysh, kompleksitetin e produktit.

– kush kompani do e blente nje produkt te tille ? duke ditur qe nese para ca vitesh te pije cigare ishte cool, aq shume cool saqe reklamohej ne tv, nderkohe qe tani jemi ne ekstremitetin tjeter,  vetem perçmim dhe çensurim.

Web siti me poshte per ata qe duan te dine me shume
Smoke free systemes

Publicités

~ par ervivi sur mars 8, 2009.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :