…ça te bo klienti sta bo as perenia !!!

ëëëë…pak a shume,
varet nga klienti ne fjale, dhe kur behet fjale per ata qe futen tek grupi 20-80 (20% e klienteve qe bejne 80% e turnover)…nje zot e di sa e vertete eshte kjo shprehje.
Nderkohe qe per ata te tjeret (80%-shi), i largon i afron, i merr i hedh, i ngjit i zbret, i dashuron dhe keqtrajton, sipas horoskopit te dites, mnjf mund ti lejosh vetes ndonje ekstravagance , ose te nxjerresh frustrimin qe ke si pasoj e 20%-shit.
Nejse, çeshtja ngelet : Sa mbret eshte klienti ????????

Deri ne cilen pike duhet duruar ?
….kunja poshte e larte…mizogjini….humor i rend si gjyle ne kembe etc etc etc…
Sa shume rruge mund ti hapesh thjeshte per nje firme ?
…ta konfirmosh nderkohe qe mendon totalisht te kunderten, apo ta besh xhan xhan nderkohe qe do deshiroje te hiqje kepucen dhe ti pervisheshe mire….
Sa mund ti haj nje njeri nervat me veten e vete perpara se ta çoj situaten ne piken e moskthimit mbrapsht ?

Ne rastin e fundit qe me rastisi (…) pas 2 oresh (shtrydhje dhe grirje qe me beri) ai perfundoi duke me thene:
– Po te mundeshit te me pushkatonit do ta benit apo jo ?

Publicités

~ par ervivi sur avril 23, 2009.

6 Réponses to “…ça te bo klienti sta bo as perenia !!!”

 1. Mbret me duket teper.
  Eshte ok deri ku mbaron edukata, per me teper mund edhe te shkoje te *********.

 2. ti, ca pergjigje i dhe?

 3. duke buzeqeshur i thashe: Po, biles me pushke me 2 tyta
  (…e kisha aq serjozisht, saqe te mund ta beja, do e beja)

  Tiranacalling, puna eshte (pa kaluar ne molestim seksual), sa e durushme eshte « keqtrajtimi psikollogjike ».

 4. E ke pare filmin Swimming with sharks.

  Per kete flet, eshte film teper i bukur, me se i keshilluar.

 5. ohhh, sapo i pashe reklamen sepse nuk e kam pare si film…
  me duket ekstrem kshu, per çfare po flas eshte shume me soft..

  lutem te kem nje rast te tille qe ti hedhe nje gjyq ne kurriz ta shofin mire pastaj… 😀

 6. Eshte vertet i bukur, edhe pse shume i nenvleresuar, se di se pse.

  Mire me se seshte tamam rasti jot po eshte lufte psikologjike midis dy robe ne hierarki te ndryshme.

  Ta keshilloj, perseri.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :