Ciklizem markash.

Sapo ka perfunduar edhe Tour de France, takimi i bicikletaxhinjeve dhe adhuruesve te tyre (….se kush fitoi!!!).
Dhe sic e do gjithmone tradita, fillohet me paraden e markave qe shperndajne « dhurata » per lumturin me te madhe te vendalinjeve dhe atyre qe kane kaluar kufinjte vetem per te qene te pranishem.
Vazhdon me kalimin triumfal (dhe te djersitshem) te pjesemarresve….
Per te perfunduar me nje fitues qe nje vit me vone do ti hiqet titulli per doping….

Nejse per tu rikthyer ne teme, gjeja me interesante ishte thjeshte sfilata e markave nacjonale dhe internacjonale (me gjithe top modelet e dala nga shkollat e bizneseve qe ne munges te L’Oreal shkojne ke Tour de France 😀 )
(..sa per kurjozitet qytetet pjesemarrese paguajn nga 45 000€ per nisje ne 75 000€ per mberritjen…ose te dyja bashke)

Ce diaporama nécessite JavaScript.

~ par ervivi sur juillet 24, 2011.

Répondre

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l'aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

 
%d blogueurs aiment cette page :