Mkg: VW…rrotullon thiken ke plaga.

•mars 6, 2009 • 2 commentaires

Fushata e re e Volkswagen-it ka filluar prej disa kohesh.
I kane rene apsolutisht kokes… 😀 (mbase jo te gjithe do i bej te qeshin)
…Keto reklama me kane dhene nje vizion tjeter per bankierin tim…

 

Publicités

…në kërkim te nje ideje…

•février 26, 2009 • Un commentaire

…gjeniale.

Si çdo njeri mbi rruzull, edhe une nuk dale nga kopeja e atyre kerkojne iden brilante, ate te famshmen qe do te bej ndryshimin (…siç ishte interneti njehere e nje kohe).
Por per te mos shkuar aq thelle me gjera te jashtzakonshme)…te pakten nje ide produkti te veçante, te pa menduar me pare….(sugjerimet jane te mirprituara nese skeni çi doni idete tuaja 😀  )

Sot isha ne nje panair, dhe ne nje cep te humbur diku andej nga poli veriut te sallonit pash nje tregtar qe propozonte ca produkte qe skishin te benin fare.
Isha ne zonen e drurit (parkete, çatira, dyer etc etc ) kur shof njerin qe shiste kravata…
Duke ju afruar e duke shtremeruar fytyren gjithmon e me shume, isha duke thene me vete : po ky ça ……ben ketu?
Pak nga çudia, pak nga stresi popullit qe kishte aty, pak nga uria e pak nga dhimbja e kembeve nga kepucet e larta, e acaruar pa kuptim, po i afrohesha ta pysja nese ai kishte ngaterruar panair ?!

Kur ç’te shihja, kravatat e tija ishin te bera prej druri….dhe per njehere te veteme pas shume kohesh….ngela pa fjale…
Ishin serjozisht shume te çuditeshme, nga larg as qe behej fjale te te shkonte mendja se ishin prej druri…por edhe nga afer sipas modelit dhe materjalit mund te mendoje qe ishin prej cope….(nderkohe qe ne prekje kuptohej nga ngurtesia)
Sigurisht kishte modele te ndryshme, ngjyra te ndryshme, motive te ndryshme, por gjithsesi ne krahasim me ato çka shohim zakonisht per sa i perket kravatave bazike mund te themi qe ishte nje seri e varfer.
Por ideja me pelqeu,
….edhe pse si produkt  prek  me teper super ambjentalistet ose atyre qe deshirojne super « veçantin »

Mélissambre

maquette_tranche_01

mini-cossuta

Mkg: …akoma, serisht, gjithmon D.

•janvier 24, 2009 • 5 commentaires

…Durex, reklama e re.

Limitet e nje reklame ?

(…e mos me thot njeri: … te besh reklame pa limite 😀 )

Mkg: Meshkujt mendojen….?!

•janvier 22, 2009 • Laisser un commentaire

…por sa sherben, kjo eshte çeshtja !!!!.

Happydent e ka kuptuar.

Thjeshte mqs ra fjala ….

…Na morshin te ligat e djathit…

•janvier 16, 2009 • 6 commentaires

Lajmi dramatik erdhi…. pas disa ngritje taksash per disa lloje produktesh evropjane….sot u mor vesh qe djathi yne « Roquefort » do te taksohet 3 fish nga komshinjte tane Amerikane dhe do te futet tashme ne produktet me te taksuara te Evropes nga USA.

Eshte nje tragjedi e vertete, nje hidherim i pafundt sepse kjo do te thote qe ai produkt do te zhduket nga tregu Amerikan….dhe si do te mund te jetojne ata pa shijen e Roquefort-it…? Thua do mbijetojne valle? Po Francezet te cileve ju kputet nje pjese e mire fitimi, dhe mbi te gjitha ju hiqet krenaria….
Them krenaria sepse ky djath cilesohet si kaviari djathrave ne shtetet e tjera, dhe keta e kane me aq pasjon dhe krenari…saqe per ne studentet e biznesit kur benim lenden e « negocim dhe shitje » ne programin shkollor kishim rastin « Roquefort » qe duhet ta negocionim me Americanet (roli i te cileve lohej nga studentet Polonez, dhe i gjith filmi luhej ne anglisht….)
Po tani ??? …çfare do negocjojne ???
(…roohhh okej, ka ngelur Perrier dhe Shampanja…..po nuk i dihet sa do zgjasi dhe kjo, sepse Amerikanet kan vendosur ta perndjekin tregtin Evropjane me sopate ne dore, si Skenderbeu Turqit….)

Thashethemet thone qe, Amerika donte te merrte hake sepse Brukseli ka ndaluar importimin e mishit te viçit me hormone amerikane, si rrjedhoj ata taksojne dhe mbitaksjojne dhe ster taksojne prodhimet Evropjane.

…Nuk na ka ngelur zgjidhje tjeter perveç se ti themi: na morshi te keqene e djathit….

rokfort

…ça bohet ?!

•janvier 11, 2009 • Un commentaire

Demostrate ?….JO
Koncert ?….JO
Miss Universi tu kalu rrugen ? …ncuq
Ndonje mrekulli e papare mbi rruzullin tokesor ?….jo mo lla…

Thjeshte uljet e çmimeve….
Hera e pare ne jeten ne jeten time qe shoh nje gje te tille, 15-20 min per te bere 5 metra….

Me vinte te gerthisja : ku eshte kriza boterore ekonomikeeeeeeeeeeeeeeeee…..!!!!!!!!!!!!

imgp4538

qe mos te shtypeshin femijet nga grumbulli barbar, ata qe ishin me karroca i ngrinin siper…

imgp4541

imgp4543

….gjeni gabimin !!!

•janvier 9, 2009 • 3 commentaires

Tabela e vogel siper: perveç zjarrfikesve dhe ambulancave
Tabela e madhe: Ndalohen lojrat

imgp4398

….- 1, 0, 01 (?) 02 (?) …1, 2, …..

…ky i bie te jete numerimi sipas nje pjese te dyshimte te botes… 😀

imgp4514